Celé Česko čte dětem

V těchto dnech se naše škola zapojila do projektu Celé Česko čte dětem. A protože je čtenářství na naší škole prioritou, tak se četlo a četli všichni. Opět proběhly oblíbené společné čtenářské dílny starších a mladších žáků. Takže četli sedmáci s druháky a páťáci s prvňáčky. A všichni si do školy nosili své oblíbené knížky a zažívali aha zážitky, když se prvňáček dozvěděl od páťáka, že stejnou knížku taky četl, a mohli si sdílet své žážitky ze stejného textu. Četlo se a výtvarničilo i ve školní družince a skupina žáků 9.A chodila číst dětem do školky. Toto čtení má asi největší úspěch, protože předškoláci se setkali s nejstaršími odcházejícími žáky a společné čtení a hra je pro ně neopakovatelným zážitkem. Kéž by všem žákům naší školy přinášelo čtení útěšné chvilky a naplnění jako v těchto dnech.

Kateřina Lerchová