McDonald's Cup 2023

Naše školní družstva malých fotbalistů se i v letošním roce zúčastnily tradiční celostátní soutěže McDonald ś cup. Hraje se vždy ve dvou věkových kategoriích. Kategorie A jsou třeťáci a mladší, kategorie B jsou páťáci a mladší. Ve středu 26.4. jsme hráli okrskové kolo kategorie B v Bohuňovicích. Turnaj hrálo osm družstev. Ve své čtyřčlenné skupině jsme porazili Náklo 5:3, remizovali s Bohuňovicemi 0:0 a porazili Bělkovice 6:0. Jako vítěz skupiny jsme hráli semifinále se Šternberkem, ale tento zápas se nevydařil. Prohráli jsme 2:4 a tak jsme se utkali o třetí místo opět s domácími Bohuňovicemi. Zvítězili jsme 3:0 a odvezli si kromě pěkných sportovních zážitků i medaile za konečné 3.místo.
Naši školu reprezentovali : Jan Kamínek, Denis Ratajský, Kryštof Foretník, Marek Švehla, Jakub Černý, Matouš Olša, Tadeáš Andrýsek, Milan Šimek, Matyáš Valenta, Vilém Medřický. Naše vystoupení bylo úspěšné ještě z toho pohledu, že jsme měli na soupisce dva žáky z páté třídy a dva ze čtvrté, ostatní byli o dva až tři roky mladší než jejich soupeři.

Ve čtvrtek 27.4. jsme hráli okrskové kolo kategorie A v Grygově. Nejdříve jsme porazili Scio školu 9:1 a potom domácí Grygov 4:2. V semifinále jsme narazili na Hněvotín a i když jsme měli více ze hry, neproměněné šance nás připravily o výhru a zápas skončil 2:2. Následoval penaltový rozstřel, ve které jsme soupeři podlehli. Hráli jsme tedy o třetí místo opět s domácím Grygovem a po výsledku 1:1 následovaly zase penalty a opět neúspěšně. Chlapci bojovali a poznali tedy i určitou krutost sportu, když skončili čtvrtí aniž by prohráli jediné utkání v normální hrací době. Za chvíli se však oklepali a určitě převládají kladné vzpomínky na dobře odehraný turnaj.
Školu reprezentovali : Jan Kamínek, Matyáš Valenta, Milan Šimek, Matouš Olša, Tadeáš Andrýsek, Robin Nečesaný, Dominik Stroupek, Vilém Medřický, Sebastian Vrba, Adam Rašťák.

Richard Pavel