Jak jsme uklízeli Horku, aneb „Ukliďme Česko“

Poslední březnový den v naší škole byl dnem jako stvořený k tomu, aby žáci z druhého stupně odložili školní potřeby a pomůcky, s nadšením opustili své třídy a vybaveni pracovními rukavicemi a velkými pytli se vydali sbírat pohozené odpadky. I letošní školní rok jsme se už tradičně stali aktivní součástí celostátní ekologické akce s názvem „Ukliďme Česko“.

Poháněni našimi učiteli, ekologickým duchem, obdivnými pohledy kolemjdoucích a kuriozními úlovky se nám podařilo uklidit nejen Horku, ale i její okolí směrem až na Poděbrady, Loveckou chatu, Křelov a Skrbeň.

Odměnou za vynaložené úsilí nám může být třeba hezký pohled z okna autobusu při cestě do školy nebo procházka Horkou zbavená zbytečných ošklivých věcí, které do přírody nepatří a které se na zemi jen tak rychle nerozloží.