Monte prvňáčci na škole v přírodě

Letošní monte prvňáčci už stačili zažít týdenní pobyt v přírodě. Hned v pondělí po jarních prázdninách 6.3. odjeli od školy autobusem do ekologického centra ve Švagrově. Čekal je týden plný zajímavých aktivit z Říše královny Kastimonie, která se snaží naši planetu udržet "zdravou". Jeden den navštívily děti Alchimistu, se kterým dělaly různé pokusy a každý si  vyrobil mýdlo a šampon na vlasy. Druhý den to byla návštěva u kuchaře. Celou chatu provonělo čokoládové brownies s červenou řepou. Mňam. Další návštěva u krejčího dětem ukázala, že i ze staršího oblečení můžeme vytvořit skvělé kousky a není potřeba vše kupovat stále nové. Každý z dětí si vyrobil svoji plátěnou tašku a do ní si schoval všechny vyrobené dárečky a poklady.
Protože nám hned v pondělí napadl čerstvý sníh, užily si děti i bobování, sáňkování, stavbu sněhuláků i bunkrů ze sněhu, nechyběla ani stezka odvahy a večerní diskotéka s výukou tanců.
V pátek jsme rodičům vracely děti unavené, ale šťastné a plné nezapomenutelných zážitků.

Lea Höchsmannová, Alena Netušilová