Kvůli 7. ročníku přijela do školy policie

Dne 9. 3. 2023 se 7.A a 7.B zúčastnily programu pořádaného českou policií. Obě třídy se i se svými učiteli shromáždily ve školní jídelně, kde pan kapitán informoval žáky o zákonech týkajících se návykových látek. Během zajímavého filmu podle skutečných událostí děti zodpovídaly různé otázky a ověřily si své vědomosti.

Na jedné dívce byl dokonce (dobrovolně) vyzkoušen test na použití drog a k úlevě učitelů byl negativní. Žáci byli obeznámeni s vážnými následky užívání návykových látek. Přednáška byla obohacená o zajímavé zkušenosti z policejní praxe, které pan policista vyprávěl.

Závěrem se děti dotazovaly na podrobnosti ohledně tématu (např. plat policisty) a všichni si z přednášky odnesli poučení na dlouhou dobu.

Odezvy žáků: Zaujalo mě, že může policista prezentovat pro školy v rámci své práce.

Anna Hutová, Anna Popelková