Vánoční jarmark

Ve čtvrtek 15. prosince se školní jídelna nezavřela po posledním dojedeném obědě. Za pomoci žáků z devátých ročníků a dekorací vyrobených ve výtvarné výchově se proměnila v tržiště, na kterém se konal vánoční jarmark.

O zahájení se postaral nově založený sbor složený z mladších i starších žáků. V průběhu večera pak zpíval Jan Vepřek z deváté třídy. Představil jak tvorbu známých interpretů, tak svou vlastní.

Děti zde pak u „stánků“ mohly prodávat své výrobky, potkat se s rodiči a sourozenci spolužáků nebo třeba vytvořit originální fotky ve fotokoutku.

Bylo v plánu, že jarmark potrvá od 16 do 18 hodin – většina stánkařů však již po hodině měla téměř vyprodáno. Bylo příjemné vidět, jak žáci zvládají jak prodej samotný, tak i konverzaci se zákazníky. A ne vždy to bylo jen česky!

Jednou z novinek jarmarku byl jednohubkový stánek školního Eko týmu, který kromě tradičních pomazánek, jako jsou nivová či papriková, nabízel i veganské verze česnekové pomazánky a (ne)vajíčkovou pomazánku. Soudě dle rychlosti, s jakou jednohubky zmizely, je vidět, že i na školní akci je místo pro ‚exotičtější‘ pochoutky.

Video z akce