logo

Úspěch v Olomoucké šachové lize

20.10.2016

Říjnovou Olomouckou šachovou ligu vyhrál Adam Dokoupil

První letošní turnaj Olomoucké šachové ligy vyhrál náš žák Adam Dokoupil (8.A). Velmi slušně se umístili také další šachisté. Potěšující je i účast nováčků, kteří sbírali první soutěžní zkušenosti.

Martin Malenovský

Šachová kavárna

6.5.2016

Další kavárna pro rodiče a veřejnost, tentokrát šachová, proběhla v pátek 29. dubna ve výtvarné učebně. Návštěvníci měli možnost získat informace o práci dětí v šachových kroužcích a o činnosti oddílu ŠK ZŠ Horka nad Moravou. Samozřejmostí byly také mezigenerační partie účastníků kavárny.

18.4.2015

Šachová kavárna pro rodiče našich žáků a další zájemce proběhla v pátek 10. dubna. Krásné jarní počasí nás vylákalo do venkovní učebny v areálu školy.

Akce byla tentokrát spojena se školním přeborem v řešení šachových úloh, do kterého se zapojilo 11 účastníků od 3. do 7. třídy.

Suverénním vítězem soutěže se stal Lukáš Staňo (6.A), druhý skončil Michael Černý (4.M) a třetí Adam Dokoupil (6.B).

Dubnová šachová kavárna

Olomoucká šachová liga

11.3.2015

Stříbro na březnové šachové lize

Březnová Olomoucká šachová liga proběhla ve čtvrtek 5. 3. za účasti 8 hráčů šachového oddílu ŠK ZŠ Horka nad Moravou. Žáci poměřovali své šachové dovednosti ve dvou kategoriích – začátečníci a pokročilí.

V kategorii pokročilých prokázal velmi dobré šachové umění Lukáš Staňo (6.A), který pro Horku získal 2. místo a stříbrnou medaili. V této skupině získávali zkušenosti také horečtí Michael Černý (4.M), Vítězslav Švarc, Adam Dokoupil (oba 6.B), Adam Smahel (5.A) a Tomáš Dvořák (4.A).

V kategorii začátečníků získala pěkné umístění Jana Přikrylová ze 7.B (celkově čtvrtá, mezi dívkami první). Další cenné zkušenosti posbírala Nela Klímová, třetí mezi dívkami.