Šachový oddíl

Šachové přebory

3.2.2019

Šachové přebory škol

V průběhu měsíce ledna se šachisté naší školy zúčastnili hned dvou turnajů. Začátkem ledna to byl okresní přebor škol v šachu, ve kterém se nám velmi dařilo. Z naší školy zde hrálo 11 žáků. V kategorii 1.–5. třída jsme v konkurenci sedmi škol obsadili druhé místo. Obdobně se vedlo i hráčům druhého stupně, kteří mezi pěti soutěžícími školami skončili druzí.

Těžší test šachových schopností nás čekal v krajském přeboru škol konaném v Olomouci 30. 1. Zde se již objevili nejzkušenější hráči z dalších okresů. Mezi osmnácti účastníky kategorie 1. stupně ZŠ jsme skončili desátí. Ve velmi vyrovnaném středu tabulky jsme ale za družstvy seřazenými na 4.–9. místě zaostali jen nepatrně.

Horecké družstvo starších žáků v kategorii 6.–9. tříd napodobilo své mladší kolegy a rovněž obsadilo pozici ve středu tabulky, a to na 8. místě ze třinácti zúčastněných škol. Odstup za školami na 4.–7. místě byl opět minimální.

Martin Malenovský

Úspěch v Olomoucké šachové lize

20.10.2016

Říjnovou Olomouckou šachovou ligu vyhrál Adam Dokoupil

První letošní turnaj Olomoucké šachové ligy vyhrál náš žák Adam Dokoupil (8.A). Velmi slušně se umístili také další šachisté. Potěšující je i účast nováčků, kteří sbírali první soutěžní zkušenosti.

Článek o turnaji zde: http://ssok.chess.cz/zprava.php?id=1303

Martin Malenovský

Šachová kavárna

6.5.2016

Další kavárna pro rodiče a veřejnost, tentokrát šachová, proběhla v pátek 29. dubna ve výtvarné učebně. Návštěvníci měli možnost získat informace o práci dětí v šachových kroužcích a o činnosti oddílu ŠK ZŠ Horka nad Moravou. Samozřejmostí byly také mezigenerační partie účastníků kavárny.

Mgr. Martin Malenovský

Šachová kavárna

Přebor ZŠ Horka nad Moravou v šachu

12.5.2015

Přebor ZŠ Horka nad Moravou v šachu

Kdy : v pátek 22.5. 2015 ve 14,00 hod

Co : přebor školy v šachu

Kde : učebna Vv, pavilon A, 1.patro

Přihlášky : u p. učitele Richarda Pavla – kabinet Aj v pavilonu A 1. patro

Systém : hraje se na 5 kol švýcarským systémem

Čas : každý hráč má na partii 20 minut

• nejméně první tři dostanou ceny
  • předpokládaný konec a vyhlášení výsledků v 17,00 hod

Šachová kavárna 10. dubna

18.4.2015

Šachová kavárna pro rodiče našich žáků a další zájemce proběhla v pátek 10. dubna. Krásné jarní počasí nás vylákalo do venkovní učebny v areálu školy.

Akce byla tentokrát spojena se školním přeborem v řešení šachových úloh, do kterého se zapojilo 11 účastníků od 3. do 7. třídy.

Suverénním vítězem soutěže se stal Lukáš Staňo (6.A), druhý skončil Michael Černý (4.M) a třetí Adam Dokoupil (6.B).

Dubnová šachová kavárna