Akce školy

Vánoční týden ve školní družině

2.1.2019
 V předvánočním týdnu připravily vychovatelky pro žáky ŠD program zaměřený na adventní čas: tvoření vánočních dekorací, poslech a zpívání koled, vaření dětského punče, pojídání domácího cukroví, vycházka s krmením zvířátek. Program byl ukončen filmem na přání s bohatým občerstvením a družinovou nadílkou her a stavebnic.
  Děkujeme rodičům za skvělou spolupráci a přejeme všem rodinám úspěšný rok 2019!
                                      Za ŠD Miluše Žitníková

Projektový den

16.12.2018

Dne 12.12. u nás na škole proběhla další projektová výuka, tentokrát laděná a protkaná nejen tématem světových jazyků, ale i reáliemi vybraných zemí. Žáci 4.-9. ročníku se v rámci třídy na den stali zástupci svého státu (4.A – Austrálie, 4.M – Nový Zéland, 5.A – Anglie, 5.M – Skotsko, 6.A – Irsko, 6.B – USA,

7.A – Norsko, 7.B – Německo, 8.A – Francie, 8.B – Španělsko, 9.A – Rusko, 9.B – Itálie) a jejich úkol spočíval v prezentaci a předání toho nejzajímavějšího z jejich země, ideálně s aktivním použitím jazyka dané země. Takto měli žáci možnost projevit svou kreativitu a pro nás učitele bylo zajímavé sledovat, jak si žáci s tímto nelehkým úkolem poradili a jakým způsobem a různými aktivitami návštěvníky svého státu „pohostili“ a přiměli k akci. Paleta aktivit byla opravdu pestrá – od pravé americké kavárny, kde si návštěvníci mohli za získané dolary ochutnat tradiční americké pochoutky, přes vyzkoušení si odpalu v typicky skotské hře zvan é golf až po ztvárnění živých obrazů známých francouzských míst a událostí. Cílem tohoto dne bylo, aby žáci sami na vlastní kůži prožili různorodost kultur a jazyků a  vyzkoušeli si vymyslet a nachystat aktivity pro žáky ostatních tříd. Jeden z účastníků 5. třídy se v rámci reflexe k tomuto dni vyjádřil takto: „Aktivity mě bavily, škoda, že jsme nestihli navštívit všechny státy. Líbilo se mi cestovat po škole, jako kdybychom cestovali po státech, ale stejně platí – všude dobře, doma nejlíp.“

Projektový den - Cizí jazyky

Hejtmanův pohár – vyhlášení

12.12.2018

V ponděli 3.12. se tým Pohyb do škol, spolu s p.ředitelkou zúčastnil předávání cen v soutěži o Hejtmanův pohár. Hejtmanův pohár je soutěž, ve které spolu zápolí jednotlivé školy a jejich žáci ve zdolávání tz. opičí dráhy.Soutěží se ve 14. krajích, o 14 nejlepších krajských škol a 14 pohárů hejtmana. Cílem soutěže je u dětí a mládeže podpořit zdravý životní styl a pozitivní vztah k pohybovým aktivitám. Naše škola se v té soutěži umístila ​ na 3. místě. Pro školu jsme získali poukaz v hodnotě 1000,- Kč na nákup sportovní vybavení do obchodu HERVIS.

za tým Pohyb do škol vychovatelka Jiřina Skřivánková

Mikulášský turnaj miniházené

12.12.2018

7.12.2018

Mikulášským turnajem končil poslední turnaj školní miniházené 4+1, v hale DHK Zora Olomouc, který pořádala ZŠ Holečkova Olomouc. Turnaje jsme se tradičně zúčastnili se dvěma družstvy, jedno složené z dětí navštěvujících 1. – 3. třídu, a druhé z dětí navštěvujících 4. – 5. třídu.

V mladší kategorii se dětem dařilo a se všemi soupeři sehráli vyrovnanou partii. Podařilo se nám porazit „domácí“ družstvo ZŠ Holečkova v poměru 17:13, o branku podlehnout družstvu ZŠ Holečkova 2 a to v poměru 17:18 a podlehnout družstvu ZŠ Nedvědova v poměru 4:11. Zaslouženě jsme si z turnaje odvezli 3. místo.

Ve starší kategorii jsme potvrdili naši suverenitu nejen z posledního turnaje, ale prakticky z posledních školních let, kdy jsme postupně porazily družstva ZŠ Holečkova 17:13, ZŠ Komenium 19:13, ZŠ Nedvědova 18:11, ZŠ Nemilany 17:16 a bez ztráty kytičky si odvezli diplom pro vítěze turnaje.

Fotografie: https://hazena-horka.rajce.idnes.cz/2018_12_07_-_Skolni_liga_minihazene_MLM_STM/

Libor Žůrek

Vánoční dílny s rodiči

9.12.2018

Vánoční dílny v pavilonu D
Již tradičně jsme se sešli v adventním čase spolu se žáky a rodiči na Vánočním tvoření.
Třídní učitelky a vychovatelky školní družiny připravily pracovní dílny k výrobě vánočních dekorací, ozdob a drobných dárků. Příjemná pracovní atmosféra byla provázena neformálními rozhovory s rodiči i žáky.
Děkujeme všem za návštěvu a přejeme pohodové Vánoce!
zapsala Miluše Žitníková

Vánoční dílny