Akce školy

Florbalový turnaj s Pohybem do škol

8.3.2019

Tým Pohyb do škol a 1.florbalový turnaj na naší ZŠ. Florbalový sport si postupně na naší škole získává stále větší oblibu a tak jsme se ho s týmem Pohyb do škol rozhodli podpořit . První únorovou sobotu jsem zorganizovali 1.florbalový turnaj. Do turnaje se nahlásilo 5 týmů, celkem 46 žáků z 2.stupně. Každý tým si zahrál zápas každý s každým a podle bodů v tabulce se měl vyhodnotit nejlepší tým. Závěr však nakonec nebyl tak jasný jak se nám mohlo zdát. Finále bylo velmi napínavé, o 1-2 místo a o 3-4 místo rozhodovaly nájezdy. Atmosféra byla neskutečná, všichni fandili a v tělocvičně to pěkně řinčelo. Vítězem se nakonec stal tým Žhavé výstřely, 2 místo obsadil tým 8.B a na 3. místě se umístil tým Baníkovců.Na závěr proběhlo ještě vyhlášení nejlepšího gólmana – Vojta Pečínka/8.B a nejlepší střelci byli 3. Matěj Poštůlka, Radek Zbořil, Tobiáš Pazour. Všichni zúčastnění byli odměněni a oceněni za skvělé nasazení a výkon. Odstartovali jsme​ 1. ročník FT na naší ZŠ Horka nad Moravou. Florbalu zdar !

Za tým Pohyb do škol Jiřinka Skřivánková

Florbalový turnaj

KARNEVAL VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

24.2.2019
Ve středu 20.2.2019 jsme ve školní družině zahájili ,,karnevalovou sezonu“. Žáci 1.ročníků a jejich vychovatelky se pilně připravili na zábavné odpoledne v tělocvičně. Všechny děti měly připravené masky a užily si společné hry, tanec a promenádu v maskách.
Následující středy proběhne karneval v dalších odděleních ŠD. Rodičům děkujeme za skvělou přípravu masek i občerstvení:)! Miluše Žitníková a Jiřinka Skřivánková

Matematická kavárna pro rodiče I.

13.2.2019

V úterý 5. 2. 2019 se uskutečnila MATEMATICKÁ KAVÁRNA, která si kladla za cíl seznámit rodiče s koncepcí matematiky na naší škole a ukázat rodičům, jak se děti učí objevovat jedno z matematických prostředí. Zvolily jsme prostředí krokování, které provází děti od první třídy, až na druhý stupeň.

Kavárny se zúčastnili rodiče dětí, které již chodí do základní školy, ale i rodiče budoucích prvňáčků a rodiče dětí, kteří přemýšlí o přestupu svého dítěte na naši školu. Očekávání, s kterými se rodiče dostavili, byla různá. Všechny jsme si sepsaly a v průběhu setkání jsme se pokusily na dotazy odpovědět.

Setkání probíhalo v příjemné pracovní atmosféře.

S. Pavlíková, V Havlíčková a M. Zapletalová

Matematická kavárna I.

Konverzační soutěž v AJ

10.2.2019

V pondělí 4. února a v úterý 5. února 2019 proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnilo šest žáků druhého stupně, kteří měli chuť použít angličtinu i jinde než v hodinách. Ve svém volném čase se museli sami připravit na rozhovory o kultuře, místě bydliště, zájmech a přírodě. Konverzační soutěž pak probíhala v učebně jazyků za přítomnosti paní učitelky Maršíkové a pana učitele Navrátila. Nejlepší žáci postupují do okresního kola, které se koná 27. února 2019 v Olomouci.

V kategorii I.A bude naši školu reprezentovat Lukáš R. ze třídy 7.A a v kategorii II.A Michal Č. ze třídy 8. B.

We keep our fingers crossed!

Za učitele AJ Tereza Maršíková

Vánoční týden ve školní družině

2.1.2019
V předvánočním týdnu připravily vychovatelky pro žáky ŠD program zaměřený na adventní čas: tvoření vánočních dekorací, poslech a zpívání koled, vaření dětského punče, pojídání domácího cukroví, vycházka s krmením zvířátek. Program byl ukončen filmem na přání s bohatým občerstvením a družinovou nadílkou her a stavebnic.
Děkujeme rodičům za skvělou spolupráci a přejeme všem rodinám úspěšný rok 2019!
Za ŠD Miluše Žitníková