Naše škola je zatím jedinou státní školou na Olomoucku, kde na prvním stupni probíhá vedle klasické výuky i výuka metodou montessori. Žáci těchto tříd plní stejné učební plány jako žáci běžných tříd, jejich výuka se liší v použitých metodách - převažuje samostatná práce s montessori pomůckami a na projektech.

V letošním školním roce 2024/2025 probíhá výuka v pěti montessori třídách. Třídy vedou třídní učitelky: 1.M – Mgr. Lea Höchsmannoáv, 2.M – Mgr. Daniela Hrnková, 3.M – Mgr. Kateřina Kupková, 4.M – Mgr. Kamila Fojtášková, 5.M – Mgr. Jiřina Škobrtal.

Třídním učitelkám v 2.M a 3.M při jejich práci pomáhají párové učitelky Mgr. Alena Netušilová a Mgr. Jana Hrušková. Ve 1.M, 4.M a 5.M pracují asistentky Lenka Zajíčková, Ivona Navrátilová, Mgr. Marcela Valušková.

Kdo budete chtít, přijďte se podívat během Dne otevřených dveří, který proběhne 25.3. 2025 od 7:50 hod. – 9:20 hod.