MODERNÍ VÝUKA V MODERNÍM PROSTŘEDÍ

esf_rop

Na základě dlouhodobých plánů a potřeb školy vznikl projekt, který vychází z filozofie Školního vzdělávacího programu Naživo a připravuje vhodné prostředí školy k jeho naplnění. Projekt Moderní výuka v moderním prostředí bude využit nejen ve školní výuce, ale dalším cílem projektu je zkvalitnění života v obci. Budou zmodernizovány prostory pro výuku, prostory pro přesun žáků, učitelů, obyvatelů i návštěvníků obce, dojde k vytvoření nových prostor pro volnočasové aktivity pro všechny obyvatele v obci.

Projekt v kostce

Žadatel – příjemce dotace (dle podmínek programu)

• Obec Horka nad Moravou

Partneři projektu

• ZŠ a MŠ Horka nad Moravou (účast v týmu ve fázi přípravy i realizace, zabezpečení věcné stránky projektu, nositel myšlenky projektu, zodpovědnost za provoz projektu a využítí výsledků projektu)
  • Sdružení rodičů při ZŠ Horka nad Moravou (členové sdružení se podíleli na přípravě projektu, jsou členy realizačního týmu, budou plnit hlavní roli v předávání informací o projektu pro rodiče, spolupořádat akce)
  • Obec Skrbeň (seznamuje své obyvatele s projektem a jeho výsledky, neboť žáci, rodiče i občané této obce budou výsledky projektu také využívat)
  • Sluňákov – centrum ekologických aktivit (koordinace aktivit v oblasti enviromentální výchovy a ochrany životního prostředí využívající výsledky projektu)
  • TJ Sokol Horka nad Moravou (rozšíření práce s mládeží a vznik nových oddílů využívájících výsledky projektu)

Financování projektu

Celkové náklady: 35 798 850,- Kč

• 90 % dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava, oblast podpory 2.3 Rozvoj venkova, podoblast podpory 2.3.2. Sociální infrastruktura
  • 10 % vlastní zdroje z rozpočtu obce

Harmonogram projektu

• 5. 5. 2008 – předložení žádosti
  • 24. 9. 2008 – oznámení o přijetí projektu

———————————————————–

• Do 2. 1. 2009 – podpis smlouvy (aktualizovat dle reálného termínu podpisu)
  • podzim 2008 – zahájení realizace

3. 11. 2008 – 31. 5. 2010 – Aktivita č. 3 – Modernizace a vybavení učeben pro zkvalitnění výuky

16. 2. 2009 – 16. 8. 2010 – Aktivita č. 2 – Modernizace venkovních prostor areálu školy

1. 4. 2009 – 31. 8. 2010 – Aktivita č. 1 – Rekonstrukce a modernizace budovy školy

• 31. 8. 2010 – ukončení projektu

Cílové skupiny projektu – uživatelé

• Žáci I. a II. stupně (stávající žáci)
  • Děti předškolního věku (budoucí žáci)
  • Učitelé a další personál ZŠ
  • Občané obce
  • Rodiče dětí – žáků ZŠ

Hlavní aktivity v projektu

AKTIVITA 1 – Rekonstrukce a modernizace budovy školy

• Stavba vstupní haly a centrálních šaten
  • Stavba spojovacího koridoru
  • Modernizace stávajících prostor na chodbách pavilonů, změna využití, nové prvky (skříně pro vystavení pomůcek, prostory pro relaxaci, nástěnky pro prezentaci prací žáků apod.)
  • Elektroinstalace, plynoinstalace, vytápění, kanalizace

koridor_pred1 chodba_pred satny_pred

koridor_po satny_nove

AKTIVITA 2 – Modernizace venkovních prostor areálu školy