9. B

Boj o přežití na ostrově přežití

23.9.2018

Ve dnech 5. – 7. září byly obě deváté třídy vyhnány na pustý ostrov bez signálu a wi-fi s minimální šancí na přežití. Hned po „ztroskotání“ na ostrově nám byly odebrány všechny věci místními domorodci (učiteli), ponechat jsme si mohli jen to nejnutnější o hmotnosti do 2 kg. Ačkoliv hned vypukla panika, nakonec jsme všichni svoje brambůrky a čokolády do požadované váhy vměstnali. V ostatních dnech jsme pak čile bojovali o zbytek našich věcí v různých hrách a soutěžích. Například jsme rozdělávali oheň v divočině, stavěli vor pro záchranu kamaráda Wilsona, lovili zvěř vlastnoručně vyrobenými zbraněmi, nebo kradli domorodcům za tmy jejich posvátná světla. Díky tomuto dobrodružnému pobytu na ostrově jsme si uvědomili, jak málo věcí skutečně potřebujeme k životu.
… a jak se na výjezd dívala naše asistentka Eva?
„Tento výjezd i pro mě byla jedna velká neznámá, protože kromě třídních učitelek nás doprovázel i ostřílený skaut učitel Jiří Škarohlíd. A hlavně díky tomu měly děti možnost vyzkoušet si spoustu aktivit, které by jim v nemilosrdné přírodě mohly pomoci přežít. Žáci, rozdělení do čtyř kmenů, museli být schopní rozvrhnout si mezi sebou práci, spolupracovat i nést zodpovědnost za svá rozhodnutí. Při kmenové radě, která probíhala vždy večer u táborového ohně, naopak dokázali všichni určit člena kmene, který dle jejich názoru byl pro kmen nejužitečnější. Celé téma výjezdu se mi velmi líbilo a věřím, že i děti si odnesly spoustu praktických znalostí, ale i cenných zkušeností a zajímavých zážitků.“
Eliška Didi a Andrea Navaříková, IX. A

Výjezd 9.AB