2. M

Výlet 2.M na farmu

7.11.2019

Zlatá farma ve Štětovicích u Vrbátek nabízí programy pro děti. A protože se právě o hospodářských zvířatech učíme, vydali jsme se na výlet. Asi největším zážitkem pro děti bylo vidět dojení kraviček pomocí automatického robota a taky zažít spokojený dobytek, který se volně pohybuje v ohradách. Pohladit si telátko, nakrmit jalovičky a taky si koupit výrobky přímo z farmy. A pak už honem na vlak a zpátky do školy:-)

Vyučování v přírodě

7.11.2019

Děti z montessori oddělení se často učí přímo v přírodě. Jedna z projektových střed 2.M byla na téma Stromy. Celý den probíhal ve znamení stromů, od písniček, objevování, zkoumání, zapisování až po keltský horoskop stromů na blízkém Sluňákově. Děti se o stromech dozvěděly hodně informací a celý den si moc užily. Na závěr si samy připravily chutný čaj.

Spaní ve škole 2.M

7.11.2019
Začátek školního roku si děti z 2.M užily společným odpolednem s rodiči a spaním ve škole. Během programu na Sluňákově, kam jsme se postupně pomocí buzol  a ve dvojicích rodič – dítě dostali, jsme hráli společně hry, na ohni opekli co kdo měl, zahráli a zazpívali. Po návratu ke škole se děti s rodiči rozloučily a čekala je ještě stezka odvahy ve školním koridoru, čtení pod lucerničkami a pak už poslední píseň před spaním. Všichni druháčci „naši“ noc zvládli a už se těší na další akce.

Jablíčkový den

20.10.2019

S jablky se dá dělat spousta činností. Nejprve počítat různé příklady a matematické úlohy, vytvářet rýmy a skládat básničky, zpívat písně, napsat nebo vyprávět o jablíčku příběh, pak vše ztvárnit výtvarně a nakonec jablíčka vykrájet, naplnit ořechy, upéct a pochutnat si na nich. To byla ta největší odměna za celodenní vyučování o tomto skvělém regionálním ovoci.

Jablíčkový den