2. A

29.9.2019

18. září 2019 proběhlo první setkání rodičů, dětí, třídní učitelky a paní vychovatelky v letošním školním roce. Cílem našeho setkání bylo zahájení celoročního projektu „INDIÁNI, aneb jaké dovednosti se potřebujeme naučit, abychom žili v souladu nejenom s přírodou.“ Během celého roku budou děti rozvíjet své dovednosti prostřednictvím indiánských vlastností: VYTRVALOST, SPOLUPRÁCE, STAROSTLIVOST, SNAHA, SMYSL PRO HUMOR, ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ, ZODPOVĚDNOST a PŘÁTELSTVÍ.

Setkání jsme si užili, skvěle jsme se bavili a náladu nám nepokazilo ani chladnější počasí.

Co se děje v 2.A

28.5.2018

23. 5. 2018 oslavily děti se svými maminkami jejich svátek slavnostním odpolednem. Děti si připravily pro své maminky příběhve tvaru pětilístku, vystoupily s pásmem básní o maminkách a zahrály jim pohádku. Celý květen připravovaly kytičky, přáníčka, která se ve středu odpoledne dostala do „pracovitých“ rukou maminek. Slavnostním slibem děti setkání ukončily.
S.Pavlíková

Na prvním stupni naší školy panuje velmi vstřícná atmosféra, což se ukázalo i 25 .5. 2018 dopoledne, kdy se žáci 4.A vypravili učit své mladší spolužáky z 2.A. Tématem výuky byli ptáci. Prostřednictvím vrstevnického učení se druháci seznámili s ledňáčkem, kánětem, kalousem a dalšími ptáky. V závěrečné reflexi žáci vyjádřili nadšení a spokojenost s průběhem celé vyučovací hodiny.
S.Pavlíková a V. Havlíčková

Akce v 2.A

Slavnostní čtení v 2.A

28.1.2018

Ráda bych se podělila se všemi návštěvníky našich stránek s nevšedním zážitkem, který jsme prožili 18. 1. 2018 v 2. A. 3. vyučovací hodinu za námi přišla paní Opletalová, maminka Verunky. Přinesla s sebou svoji nejoblíbenější dětskou knihou „Z deníku kocoura Modroočka“ od J. Koláře. Děti se dozvěděly, jak paní Opletalová knihu získala, proč si ji tak oblíbila, komu by knihu doporučila. Krásnou atmosféru umocnila svým pěkným čtením, při kterém děti napjatě poslouchaly, smály se a po čtení zasypaly paní Opletalovou spoustou dotazů, na které jim maminka trpělivě odpovídala.

Vzkaz pro ostatní rodiče i prarodiče:

Děti se velmi těší na další takové čtení s povídáním. Proto neváhejte a přijďte.

S. Pavlíková

Slavnostní čtení v 2.A

Akce s rodiči žáků 2.A

24.9.2017

Setkání 2.A

13. září 2017 se sešli rodiče, děti, třídní učitelka a paní vychovatelka na první společné akci v letošním školním roce. Cílem našeho setkání bylo zahájení celoročního projektu „INDIÁNI, aneb jaké dovednosti se potřebujeme naučit, abychom žili v souladu s přírodou.“ Během celého roku budou děti rozvíjet své dovednosti prostřednictvím indiánských vlastností: VYTRVALOST, SPOLUPRÁCE STAROSTLIVOST, SNAHA, SMYSL PRO HUMOR, ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ, ZODPOVĚDNOST a PŘÁTELSTVÍ.

Přes větrné počasí, které nám rozmetalo několik stanovišť, jsme si setkání užili a skvěle jsme se bavili.

2.A akce s rodiči