1. M

Setkávání s odborníky pro rodiče 1.M

4.6.2019
Rodiče dětí z 1.M mají možnost během letošního a příštího školního roku využít různě zaměřená setkávání s odbornými lektory. Do konce tohoto školního roku proběhnou tři setkání, na podzim pak další tři. Společně s rodiči jsme vybrali pro tento rok témata:
1. Výběr vhodné literatury s ohledem na čtenářskou úrověň dítěte se zaměřením na různorodé literární žánry
( proběhlo14.4.2019 v místní knihovně, lektor Romana Janková).
2. Budování identity dítěte
( proběhlo 3.6. 2019 ve třídě 1.M, lektor Mgr. Zdenka Štefanidesová)
3. Podpora kreativity u dětí
( proběhne 12.6.2019 , lektor Mgr. Zdenka Štefanidesová)
Rodiče jsou s akcemi velmi spokojeni a těší se na další lektory.
Mgr. Lea Höchsmannová, třídní učitelka 1.M

Stařenka Morava

2.12.2018

Stařenka Morava – to je název hudebního pořadu, ve kterém se děti 1.-3.M seznámily s mnoha historickými hudebními nástroji a zvyky. Děti se dozvěděly, co to je okarína, brumle, fujara či koncovka a jak se na tyto lidové nástroje dřív hrávalo. Protože si děti mohly tyto nástroje vyzkoušet a společně zamuzicírovat, moc se jim to líbilo.

Barevné variace

2.12.2018

Barevné variace – i výtvarná výchova se dá učit jinak. Vyzkoušely si to děti z prvních tříd, když navštívily dílnu s názvem Barevné variace v Muzeu umění. Učily se míchat barvy, vytvořily společný portrét malíře Bohumila Kubišty a zamýšlely se nad významem jednotlivých barev.

Barevné variace

Dýňobraní v 1.M

2.12.2018

Středeční projektový den 7.11. dostal název Dýňobraní. Díky rodičům jsme obdrželi obrovskou dýni. Ta nás provázela celý den. Když už jsme o dýni – tykvi- věděli spoustu informací, pustili jsme se v kuchyňce do dlabání. Uvařili jsme dýňový kompot, semínka usušili a svítící dýni umístili před školu.

Dýňobraní

1.M Malí stopaři

2.12.2018

V rámci projektového dne Svět zvířat se vydali žáci z 1.M na Sluňákov po stopách zvířat. Seznámili se se stopami nejznámějších zvířat a nejvíc je bavilo stopovat bobří rodinu u rybníka.

Malí stopaři