1. M

Stařenka Morava

2.12.2018

Stařenka Morava – to je název hudebního pořadu, ve kterém se děti 1.-3.M seznámily s mnoha historickými hudebními nástroji a zvyky. Děti se dozvěděly, co to je okarína, brumle, fujara či koncovka a jak se na tyto lidové nástroje dřív hrávalo. Protože si děti mohly tyto nástroje vyzkoušet a společně zamuzicírovat, moc se jim to líbilo.

Barevné variace

2.12.2018

Barevné variace – i výtvarná výchova se dá učit jinak. Vyzkoušely si to děti z prvních tříd, když navštívily dílnu s názvem Barevné variace v Muzeu umění. Učily se míchat barvy, vytvořily společný portrét malíře Bohumila Kubišty a zamýšlely se nad významem jednotlivých barev.

Barevné variace

Dýňobraní v 1.M

2.12.2018

Středeční projektový den 7.11. dostal název Dýňobraní. Díky rodičům jsme obdrželi obrovskou dýni. Ta nás provázela celý den. Když už jsme o dýni – tykvi- věděli spoustu informací, pustili jsme se v kuchyňce do dlabání. Uvařili jsme dýňový kompot, semínka usušili a svítící dýni umístili před školu.

Dýňobraní

1.M Malí stopaři

2.12.2018

V rámci projektového dne Svět zvířat se vydali žáci z 1.M na Sluňákov po stopách zvířat. Seznámili se se stopami nejznámějších zvířat a nejvíc je bavilo stopovat bobří rodinu u rybníka.

Malí stopaři

1.M Spaní ve škole

2.12.2018

Spaní ve škole si zažili už i letošní prvňáčci. Nejdříve si společně s rodiči vyzkoušeli několik zajímavých aktivit, které byly součásti odpoledního dne Putování s koblížkem. Následovala večeře, kterou už zvládly děti bez rodičů. A potom čtení pod lucerničkami. Když si děti poslechly jeden ze čtyř příběhů, zavírala se jim očka a přespat v tělocvičně nebyl žádný problém. Děti měly spoustu zážitků a už se těší na další akci.

Spaní ve škole 1.M