1. A

Další krok ke čtenářství

24.1.2021

I v této nelehké době zažíváme ve škole drobné radosti. Jednou z nich bylo slavnostní předávání učebnice „UŽ ČTEME A PÍŠEME SAMI“. Učebnici dětem předávala princezna, kterou děti zachránily před obrovským sněžným mužem. Tak jak to v pohádkách bývá, musely děti vyřešit a splnit několik úkolů, které je dovedly až do tělocvičny, kde sněžný muž věznil princeznu. Pomocí „sněhových koulí“, Yettiho přemohly a princeznu vysvobodily. Radost byla obrovská, nejenom ze záchrany princezny, ale i z medailí a nové knihy.
Držíme všem dětem palce, ať se jim čtení daří jako doposud.
Soňa, Míša a princezna Soňa s Yettim – Jirkou školníkem

1.dílna čtení

29.9.2020

Naši prvňáčci nezahálejí. Celý měsíc chodí do školy, pilně se učí písmenka a připravují se na dráhu čtenáře. Proto již v pátek 25. září měli svoji první dílnu čtení. Sice ještě všichni neumí číst, ale s předčítáním mají bohaté zkušenosti, které využili v této hodině. S velkou chutí seznamovali své spolužáky s knihami, které doma čtou s rodiči. Vyprávěli si o knihách, předávali si zkušenosti, které už s knihami mají. Hodina dílny čtení byla prosycena klidem a pohodou.