Články únor 2015

Rizzle ve škole

Dneska jste měli odevzdat projekt do českého jazyka,“ oznámil nám pan učitel. Pracovala jsem na tom celou noc, takže si myslím, že bych mohla dostat jedničku. Vytáhnu z aktovky projekt a zjišťuji, že na papíře není vůbec nic, jenom nadpis. Učitel stojí přede mnou a čeká s nataženou rukou na můj list papíru. Asi se mu budu muset omluvit. Pane učiteli, já ten projekt nemám. Asi jsem si ho zapomněla doma.“ Učitel na to: „Jsem velmi zklamaný, od tebe bych to nečekal. Ale co se dá dělat, doneseš mi ho zítra.“ Příští den jsem teda ten projekt odevzdala učiteli. Šla jsem domů a už to dál neřešila.

Ráno, když jsem přišla do školy, smazala jsem tabuli a posadila se na místo. Přišla učitelka a chystala se psát na tabuli, ale ta byla popsaná. To je divné, právě jsem to smazala, to je už druhá divná věc, co se mi za uplynulé dva dny stala.

O přestávce jsem měla hlad, tak jsem si vytáhla krabičku, ve které mívám svačinu. Jakmile jsem ji ale otevřela, čekalo mě zklamání – nic v ní nebylo. Celý den jsem musela čekat na oběd.

Už mi to fakt lezlo na nervy a šla jsem se zeptat školníka, jestli o tom něco neví. V poslední době se tu hodně věcí změnilo. Na tabuli se samo píše, otevírají se okna a zmizela mi snídaně. Budou tady nějaké nadpřirozené síly,“ zněla jeho odpověď. Abych byla v obraze, zeptala jsem se ještě dalších deseti lidí, jaký mají na to názor. Ostatním se ty věci dějí také.

Po roce jsme zjistili, že ty nadpřirozené síly ovládá Rizzle. Po nocích zkoumáme, co nebo kdo Rizzle je. Stávají se mnohem horší věci a už na to nemáme sílu, moc dlouho už to nevydržíme.

Tento příběh není podle pravdy. Nebo je?

Michaela Planková a Denča Řezníčková