Články únor 2014

SLOVO ŠEFREDAKTORA

Milí čtenáři,

ještě jsme se pořádně nerozkoukali v novém roce a už přišlo pololetní vysvědčení. Zejména pro deváťáky je důležité, protože co nevidět budou dělat přijímačky na střední školy. Proto bych chtěla všem, kteří se chystají tak významnou změnu, popřát hodně štěstí a vydařený výběr školy.

V tomto slově šéfredaktora se společně ohlédneme za minulým číslem. Mile nás překvapily vaše reakce. Průměr vašeho bodování prosincového čísla (1-10) byl přes 9 bodů. Také se vám líbily články o školní jídelně, mobilních telefonech, trošku tvrdším posezení a mnoho dalalších. V dadcházejících vydání byste chtěli číst více rozhovorů s učiteli, novinkách ze školní jídelny a vlastně celkově o všem, co se vám v prosincovém čísle líbilo. Zajisté vás potěší, že již nyní vám některá vaše přání splníme.

Eva Mäuthnerová

Ftip je Vtip

Spousta z vás určitě už ví, že si jistý žák neustále dělá legraci z učitelů. Tento žák mění svá jména u písemných prací, např.: Giovanni Seredovanni, Ivan Serevjetev, Stig Pohlavson, Horst Fuchs, Zdislav Uzdichcal anebo jeho poslední hříčka, kdy použil jméno svého spolužáka L.V.. Při své poslední akci skoro dostal za 5 z testu, který kvůli údajné změně jména nepsal – žák L.V. si tedy napsal testy dva. Po několika dalších případech, kdy aktér využil situace a narušil vyučování, se učitelé rozhodli ho potrestat. Dohodli se na tom, aby učitel, který byl napaden těmito jmény, přistřihl této osobě křídelka. Sranda opravdu něco stojí a někdy i slzy.

I učitelé jsou lidé a občas musí na záchod. Jeden z nich měl bohužel párkrát smůlu a fantóm udeřil. Jenže nevěděl, že se jedná o učitele, a z plna hrdla se zeptal, kdo to na toaletě vykonává potřebu. Učitel hned věděl, o koho jde, ale malému vtipálkovi to opět prošlo. Tímto se všem napadeným učitelům omlouvám a doufám, že je to nijak nepoškodilo a že jim to nezpůsobilo žádné trauma či disfunkci.

Petr Frčka