Články říjen 2012

Slovo šéfredaktora

Ahoj holky, čau kluci, a taky zdravím všechny dospěláky,

máme tu první číslo Tichého výkřiku v tomto školním roce. Už když jste se na toto číslo podívali, na první pohled jste si museli všimnout velké změny! Máme pro vás časopis s novou obálkou. Za kterou tímto jak za sebe, tak i za náš tým děkujeme Elišce Vystrčilové (9. A). Máme tu i další novinky. Náš časopis je teď rozdělen do několika rubrik. Toho si jistě všimnete vzápětí. V letošním roce do našeho týmu přibylo nejen spousta osmáků, redaktorek z prvního stupně, ale i nový pan učitel Malenovský. Pracujeme do naprostého roztrhání! Přehlížíme všechny bolístky a nemluvě o tom, že jsme rok začali hned se dvěma zdravotně tělesně postiženými – viz. naši grafici.

Chtěla bych vám popřát hodně úspěchů a radosti v tomto školním roce 🙂

Kateřina Šťastná

Nová okna na naší škole

Na naší škole se o velkých prázdninách vyměňovala stará dřevěná okna za nová plastová. Okna se vyměňovala v pavilonu A, B a v tělocvičně. V pavilonu C, D se budou okna měnit v průběhu příštího roku. Obec na nová okna přispěla celkem 2 689 225 Kč. „Konečně okna můžeme pořádně umýt bez toho, aby na nás spadla,“ dodala paní Kopová.“

Hana Tománková

Máte v emailu objednávku zájezdu na Antarktidu?

Je úterý – druhá vyučující hodina, předmět Ekonomika domácnosti. Na první pohled na tom není nic neobvyklého, ale to ještě nikdo nevěděl, že jeden z našich učitelů se stane obětí vtipu a zároveň osobního útoku.

Nejmenovaný žák 9. B místo toho, aby v hodině odváděl zadanou práci, si otočil monitor a bleskovou rychlostí objednal p. učiteli Vymětalovi přes internetovou cestovku Student Agency zájezd v hodnotě 431 580 Kč na 7 dní! Zní to skoro až neuvěřitelně, ale tohle opravdu dokáže jen náš nejmenovaný žák, pro kterého tohle nebyl první “přestupek“. Hned jak se po naší třídě rozkřiklo, co žák udělal, brali jsme to jako vtip a zároveň jsme nemohli uvěřit tomu, že to byl někdo schopný provést.

Z nepovedeného vtipu se ale později stal docela vážný problém, protože byly zneužity osobní údaje a podražena důvěra učitele vůči žákovi (i ostatním). Z incidentu se vyvodily nepříjemné sankce, které si ovšem provinilec možná ani neuvědomuje. Panu učiteli Vymětalovi děkuji za poskytnutí materiálů.

Barbora Bayerová