Úspěch našich šachistů

V posledním týdnu školního roku  přišel i vrchol sezony pro naše žáky, většinou členy šachového kroužku.

Po úspěšném postupu z krajského kola se mohli zúčastnit Mistrovství ČR školních týmů v šachu ve Zlíně.
Náš tým se v úterý 25.6. brzy ráno vypravil vlakem do Zlína, kde se v prostorách Univerzity Tomáše Bati konalo dvoudenní klání nejlepších školních týmů z celé republiky. Soutěžilo vždy 32 týmů ve třech kategoriích: týmy 1. stupně, 2. stupně a týmy studentů SŠ.
Naše škola postavila tým v kategorii 1.stupně: Václav. S z 5.M, Štěpán M. z 5.A, Alan T. ze 4.A a Gabriela S. z 1.M.
V úterý proběhlo prvních 5 kol, tedy každý z našich borců hrál 5 partií a součet jejich výsledků -. 1bod za vítězství a 1/2bodu za remízu nás vyneslo na 13.místo po prvním dni.
Středeční dopoledne pak přineslo další 4 zápasy pro každého našeho reprezentanta. Silní soupeři nám dovolili přidat body, které stačily na celkové 15.místo z 32 týmů z celé republiky. Gratulujeme těmto žákům a děkujeme za vzornou reprezentaci. Doufáme, že i nadále budou v naši škole vyrůstat takto úspěšní šachisté.
Milena Zapletalová