Zlín za dob Tomáše Bati - exkurze 8.A

17.10. jsme vyjeli vlakem 8:08 z Horky do Olomouce, kde nás čekal přestup na vlak do Otrokovic.

Vlak měl zpoždění a pana učitele napadlo, že se půjdeme podívat na Olomouc z ptačí perspektivy. Všichni nadšeně vyrazili. Tyto emoce nadšenosti nás přešly po náročném běhu zpět, abychom vůbec stihli zpožděný vlak.
Vlak jsme nakonec stihli a v pohodě odcestovali do Otrokovic. V Otrokovicích jsme přestoupili na vlak do Zlína. Cesta byla celkem krátká, tak jsme se ve vlaku nenudili. Dojeli jsme na stanici Zlín-Střed a přesunuli jsme se z nádraží do Baťovy továrny číslo 14.

Tam nás čekal první program. Převzala si nás paní, která má na starost podobné exkurze. Paní mluvila srozumitelně, ale bohužel pro ni nás program nebavil.
Po tomto zdlouhavém a ne tak zábavném programu začala odpolední pauza. V pauze jsme měli rozchod, kdy jsme se vydali na jídlo. Pauza byla velmi zábavná, ale ne tak zábavná jako druhý program.

Druhý program vedl tentokrát muž. Podívali jsme se do Zlínského mrakodrapu, kde jsme měli možnost se projet výtahem, který sloužil jako kancelář Tomáše Bati. Poté, co jsme se výtahem dostali do nejvyššího patra, nám průvodce pověděl další informace o Zlíně za dob Tomáše Bati.
Po skončení programu jsme unavení z nabitého dne odjeli zpět do Horky a exkurzi zakončili s pokřikem díky Baťo!

Milan Dokoupil, 8.A

Nahrávání...