Famózní cesta Školskou futsalovou ligou

V letošním školním roce se náš futsalový tým opět zúčastnil Školské futsalové ligy. Jedná se o celostátní soutěž, do které se může přihlásit každá základní škola. Sezóna to byla skutečně velmi vydařená! Náš tým malé školy vycházející z amatérských podmínek procházel soutěží úspěšně krok za krokem a zastavil se až ve finálovém turnaji „Východní konference“ i přesto, že se utkával s většími i sportovními školami a v závěru s Akademiemi ligových týmů ( Pardubice, Brno, Tábor,…), které mají profi trenéry a tréninky denně v rozvrhu hodin.

Nejdříve jsme ve finálové skupině okrskového kola porazili Velkou Bystřici 12:2 a Hlubočky 5:0. Ve finále okresu jsme sice s gymnáziem Prostějov prohráli 2:3, ale porazili přerovskou ZŠ U Tenisu 4:2 a na lepší skóre postoupili do oblastního kola. Tam jsme prostějovskému gymnáziu vrátili porážku 4:1 a přes další přerovskou školu postoupili do finálového turnaje Severní Moravy ( kraje Olomouckého a Moravskoslezského ).

Dostali jsme se do finálové skupiny společně se ZŠ Město Albrechtice a ZŠ Bílovec, který vyřadil o jedinou branku ostravskou základnu Baníku Ostrava ZŠ J Šoupala. Město Albrechtice jsme porazili 7:1 a v závěrečném utkání nastoupili proti Bílovci, kterému na celkovou výhru stačil nerozhodný výsledek. Hráči Bílovce vystupovali jako favorité a byl to velmi kvalitní soupeř. Naši chlapci však předvedli úžasný kolektivní a bojovný výkon. Když Michael Búbela dal první gól utkání, znásobilo to naše síly a kluci úžasně bránili, nevypustili jediný souboj. Soupeřovy útoky se rozbíjeli o naše nasazení a pokud něco prošlo, v brance jsme měli nejlepšího brankáře turnaje Tomáše Fryčáka. Když pár minut před koncem z protiútoku zvýšil Filip Foretník na 2:0, vypadalo to již lépe a když při závěrečné power-play soupeře opět Filip Foretník zvýšil do prázdné branky na 3:0, mohla vypuknout velká radost. Postoupili jsme jako zástupci bývalého Severomoravského kraje do finále Východní konference. Byli jsme tedy mezi posledními osmi týmy v soutěži.

Finále Východní konference se hrálo v Rousínově a za soupeře jsme měli fotbalové akademie Pardubic, Brno – Líšeň a Táborska. Nejdříve jsme hráli s Brnem a pomaleji se rozkoukávali, šance jsme sice měli, ale prohráli 0:2. Druhý zápas s Táborskem už byl lepší, dokonce jsme po velmi dobrém výkonu vedli dvě minuty před koncem 2:1, doplatili jsme ale na nezkušenost a úzkou lavičku a se závěrečným klaksonem jsme dostali branku na konečných 2:3. Před posledním zápasem s Pardubicemi jsme si řekli, že je to poslední zápas, zahodíme nervy a necháme tam vše. První poločas byl poločas snů, neboť po hattricku Michaela Búbely jsme vedli 3:0 ( Pardubice skončili nakonec druzí v ČR ), ve druhém poločase jsme proti třem vyrovnaným čtverkám soupeře nevydrželi, ale konečná remíza 3:3 se stříbrným týmem celé soutěže byla velkým úspěchem.

V celkovém pořadí tak náš tým skončil na děleném sedmém místě v celé ČR, což je při našich podmínkách historický úspěch. Náš tým tvořili a Horku skvěle reprezentovali :

Tomáš Fryčák, Filip Foretník, Michael Búbela, Daniel Ratajský, Tomáš Procházka, Pavel Konrád, Karel Urban, Tomáš Valenta, Matěj Damovský, Petr Koutný a Štěpán Šimek.