Pasování na čtenáře

Když jsme se zeptaly našich prvňáčků, jakého pokroku si za uplynulý školní rok cení nejvíc, téměř všichni řekli, že čtenářského. Máme z toho velkou radost, vždyť z dětí, které nedávno měnily školku za školu se za několik měsíců stali čtenáři, kteří mají krásný vztah ke knihám, dovedou o nich přemýšlet, sdílet své pocity a knížku považují za svého kamaráda. Důstojnou oslavou této velké proměny je každoročně pořádaná akce pro děti a rodiče – pasování prvňáků na čtenáře. I letos jsme pozvaly k nám do školy pana tiskaře Romana Prokeše, který dětem poutavým způsobem povyprávěl o historii vzniku písma, ručně psaných dokumentů, knih a vynálezu knihtisku. Vše bylo opět provázeno praktickými ukázkami na dobových přístrojích a předmětech. Kromě zážitku si děti ještě odnesly vlastnoručně vylisovaný glejt a také dárečky, které poskytla Horecká knihovna.