Exkurze v areálu FN Olomouc

Díky skvělé iniciativě dvou maminek žáků 4.M, paní Jeřábkové a paní Špundové z lékárny, se naše třída předposlední květnový den zúčastnila exkurze v areálu Fakultní nemocnice v Olomouci. Žáci navštívili pacienty na geriatrickém oddělení a potěšili je nejen svou přítomností, ale i záložkou s motivem léčivé byliny, kterou jim vyrobili. V praxi také viděli zázračné účinky canisterapie a s pejsky se skamarádili.
Dále jsme zamířili do strojovny potrubní pošty. Děti se seznámily s jejím principem a s úžasem pozorovaly cestu zásilek ve speciálních pouzdrech.
Nakonec jsme navštívili ústavní lékárnu, ve které si děti zkusily namíchat mastičku na suchou pokožku, kterou si pak odnesly domů.

Díky ochotě, pozitivnímu přístupu zaměstnanců a parádnímu programu jsme si exkurzi
v zákulisí Fakultní nemocnice všichni moc užili:)

Jiřina Škobrtal