McDonald´s cup 2024

Naše škola se již tradičně zúčastnila letošního ročníku celostátní soutěže v kopané McDonald´s cup. Soutěží se ve dvou věkových kategoriích – starší jsou žáci 4. a 5. třídy a mladší 2. a 3. třídy.

V kategorii starších jsme hráli okrskové kolo 30.dubna ve Velkém Týnci. Tohoto turnaje se zúčastnilo šest družstev a naši chlapci skončili třetí. Měli sice stejně bodů jako druhý Šternberk, ale o jednu branku horší skóre a velmi těsně jim tak unikl postup do okresního finále, kam postoupily Velký Týnec a Šternberk. Naši školu reprezentovali : Marek Švehla, Jakub Černý, Matouš Olša, Tadeáš Andrýsek, Tom Forman, Marek Procházka, Milan Šimek, Matyáš Valenta, Jan Kamínek a Vilém Medřický.

V kategorii mladších jsme hráli okrskové kolo 29.dubna ve Velkém Týnci. Našim chlapcům se dařilo, tři výhry a dvě remízy znamenaly druhé místo a postup do okresního finále. Okresní kolo se konalo v Olomouci 6.května za účasti devíti týmů. Naši chlapci podali výborný výkon, prohráli pouze jeden zápas s budoucím vítězem z Medlova, remizovali s Velkou Bystřicí a s Holicí, porazili Velký Týnec a Svatoplukovu. Stačilo to na konečné páté místo. Naši školu na okresním finále reprezentovali : Jan Kamínek, Adam Rašťák, Eduard Vymazal, Sebastian Vrba, Vilém Ulrich, Filip Blaženec, Matyáš Zakopal a Dominik Stroupek. Všichni projevili maximální snahu, přesto musím vyzdvihnout výkony Edy Vymazala a Sebastiana Vrby, kteří patřili k nejlepším na celém turnaji.

Richard Pavel