Zářijový výjezd 9.B

Ve středu 6. září jsme se třídou vyrazili na adaptační pobyt do kempu Bozeňov. Letošní výjezd se ale od těch předchozích lišil – tentokrát jsme se totiž ocitli na pustém ostrově a naším úkolem bylo přežít.

Hned po příjezdu jsme si mohli nechat pouze 2 kila ze všech našich věcí. V ten moment jsme byli dost překvapení, ale teď zpětně si myslíme, že nám to vlastně pomohlo si uvědomit, kolik nepotřebných věcí jsme si s sebou brali. Poté, co jsme se trochu rozhlédli po okolí, jsme byli rozděleni do čtyř kmenů: oheň, voda, země a vzduch. Následovala týmová porada a vytváření kmenové vlajky a pokřiku. Celý zbytek odpoledne jsme mezi sebou v týmech soutěžili v různých aktivitách, jako například: kdo nasbírá co nejvíce dřeva nebo komu se povede nejrychleji zapálit oheň, a tím přepálit provázek. Večer, když už se setmělo, jsme hráli hru jménem slunovrazi. Všichni jsme se náhodným losováním rozdělili na dvě družstva: na slunovrahy a na ochránce světla. Úkolem ochránců bylo přenést zapálenou svíčku z jednoho konce tábora na druhý a slunovrazi se naopak snažili svíčku sfouknout a tím jim to překazit. Hru jsme si všichni moc užili a bylo nám líto, že jsme si ji nemohli zahrát vícekrát. Na závěr dne se postupně každý tým odebral na kmenovou radu, kde společně vyhodnotili, co se jim přes den dařilo, co naopak ne a proč. Ještě proběhlo zvolení nejužitečnějšího člena kmene, a pak jsme se odebrali do chatek pořádně se vyspat.

Druhý den ráno jsme se překvapením zjistili, že někdo ukradl naše vlajky a od učitelů jsme se dozvěděli, že odpoledne ještě budeme mít šanci získat je zpět. První aktivita tohoto dne bylo nacvičování divadla, v týmech jsme měli za úkol herecky ztvárnit čtyři z nejznámějších příběhů o trosečnících. Poté přišla naše šance dostat svoji vlajku zpět. Pár vybraných členů týmu obdrželo souřadnice místa, kde se vlajka měla nacházet, vydat se pro ni a přinést ji co nejrychleji zpátky. Následovala další velmi zajímavá aktivita, jejíž cílem bylo svíčkou přepálit provázek nad sebou. Háček byl však v tom, že dvojice tento úkol plnila se zavázanýma očima a zbytek týmu je mohl pouze navigovat. Poté se ještě pořádala aukce, k večeru jsme si zahráli aktivity a den jsme zase zakončili kmenovou radou.

Poslední den ráno už jsme se jen sbalili a vyrazili zpátky směr Olomouc.

Letošní výjezd jsme si moc užili, byl to podle nás ten nejlepší, který jsme na této škole zažili. Nasbírali jsme spoustu skvělých zážitků, na které budeme s úsměvem na tváři vzpomínat.

Nahrávání...