Týden čtení dětem

V týdnu od 3.6.do 7.6. se Horecká škola a knihovna zapojila do

9. ročníku Týden čtení dětem

V pondělí proběhla společná tvůrčí dílna dramatického kroužku s prvňáčky v družince. Četla se pohádka o Karkulce a prvňáčci měli možnost zdramatizovat pohádku pomocí loutek nebo kulis. Někteři malovali, jiní se smáli, ale hlavně se zapojili všichni do příjemné akce.

V úterý pak byla pro druháčky a třeťáčky připravena výtvarná dílna s naší arteterapeutkou Táňou Kasalovou. Na zahradě školy se četla knížka Terezy Karlíkové O skřítkovi Lupínkovi a děti tvořili ilustrace k příběhu. Vzniklo hodně povedených obrázků, které jsou k vidění v galerii koridoru školy. Ale hlavně si děti užily volné malování k příběhu.

Reflexi k dalším akcím v rámci týdne čtení – Pasování na čtenáře, čtení dětem v MŠ a sdílené čtení, si můžete přečíst na webu školy od přímých účastníků akce.

Děkujeme všem, kteří se zapojili a těšíme se ze všech, kteří si společné čtení a tvoření užili.

koordinátorka akce Katka Lerchová