FÉROVÁ SNÍDANĚ už potřetí

FÉROVÁ SNÍDANĚ – aneb Zažít školu jinak

TŘETÍ ROČNÍK

KDY: SOBOTA 11.5.2019 – prostory ATRIA školy a přilehlého školního areálu u pódia

od 9,00 – 11,00 hod

Chceme dát najevo svůj zájem o téma spravedlivého obchodu a odpovědné spotřeby vůbec. Spousta lidí vyjadřující společnou snídaní podporu fair trade bude signálem, že nám nejsou lhostejné podmínky, za jakých se produkuje a obchoduje zboží, které běžně spotřebováváme. Chceme vést žáky naší školy k tématům globálního vzdělávání a kompetencím spojených s odpovědnou spotřebou a aktuálními tématy dnešní doby.

Přípravu snídaně si vzali pod svůj patronát žáci devátých ročníku, Ekotým a další žáci školy, kteři pro vás ve školní kuchyňce připraví lákavou snídani z lokálních produktů.

Budete si také moci vychutnat i fairtradovou kávu ve spoluráci se společensky odpovědnou společností Bwindi Coffee, bio mošty a další potraviny místních dodavatelů pro naši školní kuchyni.

Letos se do férové snídaně zapojí kromě školní kuchyně i místní klub seniorů se specialitami horeckých babiček.

Doprovodný program:

• Výstava Bwindi Coffee

• Zpívání maminkám – kapela HOREČKA – popřejeme všem maminkám k jejich svátku

• divadlo dramatického kroužku – „Chceme to jinak“

Co je férová snídaně?

Férová snídaně NaZemi je piknikový happening na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů. Koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě. V roce 2017 snídalo 6830 lidí na 164 místech republiky!

Co je to fair trade?

Fair trade dává pěstitelům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Zemědělci dostávají za své kakao nebo kávu spravedlivě zaplaceno, pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti mohou chodit do školy. Fairtradový výrobek poznáte například podle certifikační známky Fairtrade® (viz obrázek). Více informací najdete na webu NaZemi.