Krajské kolo soutěže Bucherwurm – Knihomol v německém jazyce

Krajské kolo soutěže Bucherwurm – Knihomol v německém jazyce pořádané Goethe Institutem Praha a Vědeckou knihovnou Olomouc

Dne 26.3. 2019 se naši žáci z osmých ročníků zúčastnili krajského kola soutěže  pro žáky základních a středních škol v předčítání v němčině.

Vítězka školního kola Veronika D. vystupovala v kategorii četby německého textu a podala mimořádný výkon ve velké konkurenci žáků škol celého kraje.

V kategorii KREATIV žákyně z 8.B (Adéla M., Adéla L., Darja J., Doubravka S., Marie V.) a dva žáci z 8.A (Filip F., Filip L.) připravili na základě knihy Finn – Ole Heinricha: Nevídaná dobrodružství Svéhlavíny S. divadlo v němčině a obsadili první místo.

Všem účastníkům soutěže moc gratulujeme a doufáme, že je němčina bude bavit i nadále.

Bücherwurm