Šachové přebory

Šachové přebory škol

V průběhu měsíce ledna se šachisté naší školy zúčastnili hned dvou turnajů. Začátkem ledna to byl okresní přebor škol v šachu, ve kterém se nám velmi dařilo. Z naší školy zde hrálo 11 žáků. V kategorii 1.–5. třída jsme v konkurenci sedmi škol obsadili druhé místo. Obdobně se vedlo i hráčům druhého stupně, kteří mezi pěti soutěžícími školami skončili druzí.

Těžší test šachových schopností nás čekal v krajském přeboru škol konaném v Olomouci 30. 1. Zde se již objevili nejzkušenější hráči z dalších okresů. Mezi osmnácti účastníky kategorie 1. stupně ZŠ jsme skončili desátí. Ve velmi vyrovnaném středu tabulky jsme ale za družstvy seřazenými na 4.–9. místě zaostali jen nepatrně.

Horecké družstvo starších žáků v kategorii 6.–9. tříd napodobilo své mladší kolegy a rovněž obsadilo pozici ve středu tabulky, a to na 8. místě ze třinácti zúčastněných škol. Odstup za školami na 4.–7. místě byl opět minimální.

Martin Malenovský