Adaptační výjezd 7. ročníku

Tradiční zářijový výjezd tříd 2. stupně tentokrát zavedl třídy 7.A a 7.B do Cakova a po celé tři dny žáky provázelo téma Poselství od protinožců. Program inspirovaný stejnojmennou knihou americké spisovatelky Marlo Morganové přiblížil účastníkům každodenní život australských domorodců.

Žáci například komponovali hudební skladby na nástroje vyrobené čistě z přírodních materiálů. Procházka okolím Cakova jim posloužila ke sběru nejrůznějších přírodních barviv, které pak využili při výtvarné aktivitě – malbě australských zvířat. Velkou oblibu si vysloužily aktivity v (moravsko)australské noční buši.

Zde jsou některý ohlasy žáků:

Na tomto výjezdu mě nejvíce bavily některé hry. Hned první večer mě bavilo lovení perel, i když jsem vypadla už v prvním kole. Také se mi líbila přehazovaná. Škoda, že jsme ji mohli hrát jenom ve volném čase. Noční obcházení pole bylo trochu zábavnější než stezka odvahy. Nejvíce se mi ale líbilo dívat se na hvězdy.

Hodně mě bavily obě noční hry. Také se mi líbila ta hra s brčky. Pak jsem si užila hru, jak jsme běhali a zapamatovávali si části slov a z těch částí jsme skládali názvy zvířat. Bavilo mě to, protože jsme se do skupin mohli rozdělit sami, a tak se nám dobře spolupracovalo. Nesmím zapomenout na to kreslení přírodninami. Nakreslili jsme koalu, kterou jsme kvůli barvě pojmenovali „Zvratek“.

Martin Malenovský

Adaptační výjezd 7. ročníku