Skutečně zdravá škola

Projekt „Skutečně zdravá škola“ na naší škola není jen na papíru.

V rámci projektového dne „Evropa nás zajímá“, který se konal na náší škole 12. 10. 2016 jsme pro žáky druhého stupně připravili dílny o Evropské unii, evropských jazycích a další. Jedna z dílen se týkala i evropské kuchyně.

Školní kuchyňka se v ten den změnila v laboratoř evropských specialit, které si žáci sami připravili a pak společně ochutnávali se svými spolužáky. Paní učitelka Valušková, která veden vaření na druhém stupni jako výběrový předmět, se ujala vedení dílny.

Vařila se jídla španělská jako např. španělská tortilla, francouzská – francouzské creepes, nebo z anglické kuchyně – hrášková kaše. Žáci měli možnost prostudovat recepty z jiných evropských zemí a zjistit třeba národní jídla našich sousedních zemí. Vše se zkrátka točilo kolem jídla a vaření v Evropě.

Projektový den se promítl i do školní jídelny, kde bylo pro žáky připraveno speciální menu:

francouzská hrášková polévka

balkánský džuveč s brambory