2.rodičovská kavárna

Dne 13. 4. 2016 proběhla v prostorách školní jídelny druhá rodičovská kavárna, tentokrát spojená s ochutnávkou jídel a produktů, ze kterých se vaří ve školní kuchyni.

Akce se účastnily na tři desítky rodičů, kteří akci oceňovali, a jídlo jim moc chutnalo.

Rodiče našich žáků mohli ochutnat i z nabídky mléčných výrobků Zemědělského družstva Senice na Hané. Pekařské výrobky ze soukromé pekárny Luďka Bečicy a cukrářské výrobky z cukrárny z Mezic Tomáše Bukvy prezentovali osobně samotní výrobci. Nabízená zelenina a ovoce pochází rovněž od regionálních dodavatelů, podobně jako ovocný mošt, který pravidelně dostávají žáci k obědu.

Školní kuchyně dokázala rodičům, že ne nadarmo je zapojena do projektu „Skutečně zdravá škola“.

Velký dík patří paní vedoucí školní jídelny Evě Stachové a celému týmu kuchařek, které celou ochutnávku připravily, a byly ochotny trávit v kuchyni celý den.

Mezi odkazy školní jídelny naleznete další údaje týkající se regionálních dodavatelů pro školní jídelnu i „Desatero školní kuchyně“.