Branný závod 2 aneb Hvězdné duo opět v akci

Branný závod 2 aneb Hvězdné duo opět v akci

Tak se rok s rokem sešel a naše hvězdné duo Martin&Martin zase s týmem vyráží na branný závod „O putovní pohár primátora SMOl“.

Tentokrát ve složení:

Trenérka, roztleskávačka a hlavní manažerka: Anna Dvorská

Kapitán a nejvytrvalejší běžec: Martin Němec

Hlavní biolog: Martin Skoupil

Ženista a dobíječ energie: Petr Mládek

Nejstatečnější člen týmu: Hana Kopernická

Sniper ve výslužbě: Lukáš Neumann

Tato akce proběhla 7. října u areálu ZOO Olomouc opět pod záštitou Policie ČR. Trasa se velice podobala té loňské. Zhruba čtyři kilometry běhu po polních i lesních cestách a pěšinách se čtrnácti otázkami z oborů biologie, topografie, tábornictví, zdravovědy a geografie v terénu. Zároveň nás mimo závod čekaly zkoušky dovedností jako střelba ze vzduchovky, hod na cíl, nízké lanové překážky a šipky. A velice mě překvapilo, že jsme v nich skončili jako nejlepší – pouze čtyři trestné body!

Letos se závodu účastnilo šestnáct škol. My jsme startovali hned jako druzí v 9:20. Oproti loňskému roku, kdy jsme urvali páté místo, jsme se letos umístili o příčku níže. Výsledný čas jsme ale vytáhli ze 41 minut na pouhých 35 minut a 28 sekund! Trestných bodů jsme měli 9 – o dva méně než loni a běh jsme též vylepšili o 3 minuty a 32 vteřin. Co jsme pokazili, byly otázky v terénu. Nasbírali jsme pět trestných bodů (pět špatně zodpovězených otázek), to jest pět minut navíc k výslednému času.

Já jsem ze závodu nadšený. V takové velké zlepšení jsem ani nedoufal. Je sice pravda, že jsem i trošku smutný, z toho, že můj poslední branný závod na této škole nedopadl podle představ a my se nedostali do vytoužené TOP 3 a ani neobhájili loňský výsledek (páté místo nám uteklo o pouhých 14 vteřin), ale pořádně jsme si to užili, což vnímám jako nejdůležitější.

Spoléhala jsem na zkušený tým a mé očekávání se vyplnilo. Podali jste výborný výkon, ale bohužel většina družstva příští rok na této škole nebude.“ svěřila se nám paní učitelka Dvorská.

Martin Skoupil

Možnost přidávání komentářů byla zrušena.