Dvoudenní setkání

V pátek a sobotu 24. a 25. září proběhlo první letošní setkání připojených škol v rámci projektu Pomáháme školám k úspěchu.
V Comfort Hotelu Olomouc se sešlo čtyřicet účastníků, aby pod vedením projektových konzultantů načerpali inspiraci v oblasti čtenářství, pisatelství a kolegiální spolupráce.
Skrze tato setkání ve školách podporujeme spolupráci dvojic a školních týmů s účastí člena vedení. Posilujeme učící se společenství učitelů a lídrů napříč školami. Zaměřujeme se při tom na to, aby děti ve školách s chutí i dovedně četly a psaly, a to nejen v předmětech tradičně se čtením a psaním spojených.
Navazujeme tak na loňskou spolupráci s jedenácti připojenými školami, která se ovšem celá odehrála online.
První živé setkání ukázalo, že se společně zdokonalujeme a přemýšlíme o své výuce, tak abychom se přibližovali k projektové vizi „Každý žák se učí naplno a s radostí a své učení si řídí.“

Miroslav Kubíček