Provoz školní jídelny od 25.5.2020

PROVOZ ŠKOLNÍ JÍDELNY

Pro žáky 1. stupně ZŠ bude provoz školní jídelny obnoven od 25.5.2020, a to v souladu se „Souborem hygienických pokynů pro školy a školská zařízení“ vydaném dne 2.5.2020 Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a v souladu s „Harmonogramem uvolňování v oblasti školství“ viz. www.msmt.cz

Žáci se budou stravovat ve skupinách tak, jak jsou ve třídě za dodržení hygienických a bezpečnostních opatření:

Pokrmy vydává personál včetně čistých příborů. Strávníci si sami jídlo a pití nenabírají a neberou si ani příbory. V jídelně se při výdeji jídla nesmí potkávat žáci z různých skupin žáků. Při stravování jsou zajištěny obvyklé rozestupy jako ve třídě. A dále je nutné zajistit rozestupy mezi jednotlivými skupinami. Rouška se odkládá pouze při samotné konzumaci jídla a pití, a to do vlastního sáčku. Před vstupem do jídelny každý strávník použije dezinfekci na ruce.

Přihlašování stravy

Strávníci, či zákonní zástupci, musí stravu přihlásit sami.

Stravu si přihlaste přes přihlašovací portál Strava.cz, na email: sjhorka@seznam.cz nebo telefonicky na číslo : 585 378 008

Tento upravený provoz je s platností do konce školního roku 2019/2020.

Olga Blažencová

vedoucí školní jídelny