Krajský přebor v šachu

Krajský přebor škol v šachu byl pro Horku úspěšný

Krajský přebor škol v šachu v letošním školním roce proběhl v budově Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci 9. ledna 2020. Pro obě naše družstva byl úspěšný.

V kategorii mladších žáků (1.–5. třída) nás reprezentovali Valentýna Sochorová, Václav Sochor, František Pospíšil a Martin Rusler. V sedmikolovém turnaji začali naši hráči dobře, pak přišlo několik slabších zápasů a propad až do druhé poloviny tabulky. Vše ale zachránilo úspěšné poslední kolo, které nás vyneslo na konečné 4. místo mezi 12 zúčastněnými školami.

3

V kategorii starších žáků (6.–9. třída) nás reprezentovala pětice Michael Černý, Karel František Černý, Martin Kůdela, Adam Jašek a Daniel Hut. Protože proti sobě nastupují čtyřčlenné školní týmy, měli jsme možnost nechat v každém kole jednoho hráče odpočívat a šetřit tak psychické síly, kterých v náročném turnaji rychle ubíhá.

Se všemi soupeři jsme odehráli velmi dobrá, nebo alespoň vyrovnaná utkání. Jediný, kdo byl výrazněji nad naše síly, byl výběr Gymnázia Olomouc-Hejčín. Konečné 3. místo v konkurenci 17 škol představuje dosud nejlepší výsledek za celou dobu, co se šachům v naší škole věnujeme. Pouze jedno místo nás dělilo od postupu do celorepublikového finále. Před námi skončila pouze gymnázia (Olomouc-Hejčín a Jeseník).