Ve škole chodil Mikuláš

Ve čtvrtek 5.12. přišel den, na který se těšilo mnoho deváťáků – Mikuláš. Od rána probíhalo převlékání, maskování a začerňování. Pro velký zájem byly vytvořeny tři skupiny, tedy tři Mikulášové vždy s početnou skupinou andělů i čertů. Mikulášové byli důstojní, andělé krásní a čerti – z těch šel někdy až strach. Trochu jsme měli obavy, zda se ti nejmenší nebudou moc bát. Já jsem se však spoléhal na to, že rozhodující je, jak každý působí na okolí svým jednáním. Vždyť v pohádkách jsou i hodní čerti. Rozdělili jsme jednotlivým Mikulášům třídy, které navštíví, a vyrazili jsme nejdříve do mateřské školky a pak na první stupeň. Návštěvy všech tříd proběhly v pěkné atmosféře a ke spokojenosti dětí i dospělých, o čemž svědčí krásné poděkování, které jsme dostali ze školky i od kolegyň z prvního stupně. Všechny děti dostaly též sladkost od Mikuláše a pro nás byla odměna v jejich spokojených tvářích. Díky patří všem deváťákům, kteří byli skutečně výborní.

Richard Pavel