Vánoční šachový turnaj

V předvánočním čase uspořádal šachový oddíl ŠK ZŠ Horka nad Moravou turnaj pro žáky naší školy. Ve středu 18. prosince se odpoledne po škole sešlo 12 účastníků, na které čekal pětikolový turnaj v patnáctiminutových partiích.

Roli favorita potvrdil zkušený Michael Černý (9.B), který vyhrál všech svých pět partií a obsadil první místo. Na druhé příčce se po třech výhrách, jedné remíze a jedné prohře umístil jeho bratr Karel František Černý (6.B). Stejný bodový zisk, ale horší pomocné hodnocení měl Adam Jašek (8.B), který skončil na bronzové pozici. Nejlepší dívkou turnaje byla Kristýna Zhřívalová (8.B), která získala 2 body za dvě výhry.

Školní turnaj si vyzkoušelo také 7 hráčů, pro něž to byla první zkušenost s oficiálním šachovým zápolením s turnajovými pravidly a šachovými hodinami. Jejich odvahu je třeba ocenit.

Za organizační pomoc patří dík osmákům Danielu Hutovi a Adamu Jaškovi. Turnaj proběhl v přátelské atmosféře a každý si odnesl alespoň menší cenu. Pokud zájem o šachy a tréninkové úsilí žáků nepoleví, příští rok jej určitě zopakujeme.

Martin Malenovský

Konečné pořadí