Výsledky soutěží 2015/2016

Okresní kolo Pythagoriády

29.5.2016

Ve středu 25. 5. 2016 se konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, kam postoupili tři úspěšní řešitelé základního kola: Jasmínka Suchánková a Matěj Zgabaj ze 6.B a Patrik Marek ze sedmé třídy. Všichni tři si v konkurenci 155 řešitelů ze základních škol a gymnázií vedli dobře. Přestože se neumístili na nejvyšších pozicích, rozhodně jim patří dík za důstojnou reprezentaci naší školy. Milena Zapletalová

Pythagoriáda

19.4.2016

Další matematickou soutěží, kterou si vyzkoušeli žáci 6., 7. a 8. ročníku je Pythagoriáda.

Tentokrát si postup do okresního kola této soutěže „vypočítali“ pouze dva žáci ze 6. ročníku:

Jasmína Suchánková z 6.B vyřešila 13 příkladů z 15 a Matěj Zgabaj z 6.B byl úspěšný při řešení 10 příkladů.

Celkově se soutěže zúčastnilo 26 žáků 6. ročníku, 29 žáků 7.ročníku a 26 osmáků.

Všem účastníkům gratulujeme.

Milena Zapletalová

Matematický klokan

19.4.2016

Také v letošním roce se žáci naší školy zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan.

Kategorie Počet účastníků NejlepšÍ řešitelé
CVRČEK 91

Tomáš Rakus            72 bodů

Kilián Vohánka           66 bodů

Jonáš Himr                61 bodů

KLOKÁNEK 86

Anna Orálková         106 bodů

Adéla Lerchová        106 bodů

Natálie Čepová         105 bodů

Marie Vepřková        105 bodů

William Denis Tihelka 105 bodů

BENJAMIN 49

Patrik Marek              97 bodů

Matěj Zgabaj             78 bodů

Tereza Prchalová        77 bodů

KADET 32

Tomáš Machar           81 bodů

Martin Skoupil           79 bodů

Markéta Berková        72 bodů

Všem, kteří se zúčastnili a vyzkoušeli si řešit zajímavé úlohy, děkujeme.

Milena Zapletalová

Úspěch šachistů

22.11.2015

Starší žáci nejlepší v okrese

Okresní přebor škol letos proběhl v pátek 13. listopadu na olomouckém Gymnáziu Hejčín. Naše škola měla zastoupení jak v kategorii 1. stupně (8 žáků), tak mezi druhostupňovými (4 hráči).

V kategorii mladších žáků se nejlépe dařilo již zkušeným hráčům Michaelu Černému z 5.M (skončil 9. v konkurenci 45 účastníků) a Tomáši Dvořákovi (5.A, skončil na 11. místě). Velmi slušný výkon předvedli Adam Jašek (4.M) a Martin Kůdela (3.M), oba dokázali ze sedmi partií čtyři vyhrát. Poslední dva jmenovaní budou mít navíc možnost ve stejné kategorii startovat i příští rok, takže se dá očekávat další zlepšování, pokud jim vydrží tréninkové nadšení. Nové šachové zkušenosti získali Jakub Kačmár, Darja Jašková (oba 5.M), Štěpán Lerch (3.M) a Aleš Didi (4.A). V pořadí škol Horka obsadila mezi mladšími žáky 4. místo.

V kategorii starších žáků nás reprezentovalo kvarteto šachistů ze 7.A. Suverénním výkonem prosvištěl sedmi koly Lukáš Staňo, který nenašel přemožitele. Výborně se dařilo také Adamu Dokoupilovi (skončil třetí po čtyřech výhrách, dvou remízách a jedné prohře). Neztratili se ani Víťa Švarc (4 body ze 7) a Prokop Spurný (3,5 bodu ze 7). Vzhledem ke kvalitnímu výkonu celé čtveřice družstvo s přehledem obsadilo 1. místo v konkurenci ostatních škol a může se těšit na lednové krajské kolo!

Logická olympiáda

15.11.2015

V letošním ročníku on-line soutěže Logická olympiáda pořádané společností Mensa jsme měli 10 soutěžících.

Zájemci  o řešení zajímavých úloh se našli již v Mateřské škole – Matyáš Mrtvý a Ludmila Markovičová. V kategorii prvňáčků nás reperezentoval Krištof Markovič. V dalších ročnících prvního stupně si vyzkoušela řešení úloh této soutěže Adéla Mrtvá.

Na druhém stupni nás reperezentovalo 6 žáků: Aneta Nováková, Elisa Opletalová, Zuzana Mrtvá, Daniel Štědroň a Matouš Bačák. Nejlepšího výsledku pak dosáhl Matěj Zgabaj, žák šestého ročníku, který se umístil na 52.-57. místě z 1237 řešitelů v našem kraji.

Všem účastníkům děkuji a přeji hodně radosti z řešení úloh v dalších soutěžích.

M. Zapletalová