Výsledky soutěží 2014/2015

Matematický klokan

27.3.2015

Již tradičně se naše škola zúčastnila mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan.

V tomto roce se zúčastnilo

76 žáků 2. a 3. tříd v kategorii CVRČEK.  Nejvíce bodů získali Anežka Pospíšil (70 bodů), Gita Hrnková (64 bodů), David Pavlas (63 bodů).

77 žáků 4. a 5. tříd v kategorii KLOKÁNEK. Nejúspěšnější řešitelé jsou Adéla Minářová (86 bodů), Matěj Zgabaj (85 bodů), Ema Zimová (83 bodů)

61 žáků 6. a 7. tříd v kategorii BENJAMÍN.  Zde jsou nejlepší  Jana Přikrylová (107 bodů), Denisa Seidlerová (107 bodů), Adam Smrček (81 bodů)

41 žáků 8. a 9. třídy v kategorii KADET. Nejúspěšnější v této kategorii jsou Martin Kolář (65 bodů), Karel Mrázek (57 bodů), Jakub Walweel (55 bodů)

Úspěchy na 64 polích

27.3.2015

Druhé místo v okresním přeboru

Šachový klub ZŠ Horka nad Moravou má za sebou druhou sezónu v okresním přeboru. Zatímco v prvním roce se školní družstvo v soutěži teprve rozkoukávalo a mezi 10 týmy jsme skončili sedmí, v ročníku 2014/2015 jsme už měli ambice vyšší.

Nyní můžeme říci, že předsezónní očekávání se nejen naplnila, ale letošní výsledky dokonce předpoklady překonaly. Náš šachový oddíl skončil na druhém místě! Družstvo Horky pětkrát zvítězilo (s Žerotínem, AŠK Olomouc C, Přáslavicemi, Šternberkem C a Litovlí D), jednou remizovalo (se Sigmií Olomouc) a dvakrát prohrálo (s vítězem soutěže Uničovem B a Grygovem D).

Okresní přebor v šachu je soutěží pětičlenných družstev. Pevnou kostru týmu v této soutěži tvořila trojice učitelů Richard Pavel, Miroslav Kubíček a Martin Malenovský. Letošní posilou byla také účast pana Romana Deaka (otec žáka 1. třídy). Největší radost nám dělaly výkony našich žáků – šesťáků Adama Dokoupila a Lukáše Staňa, kteří potrápili všechny své soupeře a dokázali porazit i několik „dospěláků“. V úvodu sezóny nám vypomohla také paní učitelka Barbora Čulíková.

Na konečnou tabulku okresního přeboru a všechny výsledky se můžete podívat zde:

Martin Malenovský