Výsledky soutěží 2012/2013

14. 6. 2013 turnaj 4+1, hala DHK Zora Olomouc

14.6.2013

Dlouho odkládaný poslední turnaj se uskutečnil již tradičně v hale DHK Zora Olomouc.

V kategorii mladších mini se zúčastnila družstva: FZŠ a MŠ Holečkova, ZŠ a MŠ Nemilany, ZŠ Nedvědova „A“, ZŠ Nedvědova „B“ a ZŠ a MŠ Horka nad Moravou. Kdo si myslel, že si poslední turnaj užijeme a náš tým předvede hezké výkony, se mýlil. První tři utkání jsme opět hráli jako bez zájmu. Tomu i odpovídaly naše výsledky. První utkání jsme s nováčkem z Nemilan prohráli 3:8, ve druhém utkání se naše hra ještě zhoršila a tým Nedvědova „A“ si odnesl v našem duelu snadno získané dva body, když jsme soupeři podlehli 7:19. Vůbec nejhorší utkání nás teprve čekalo se ZŠ Holečkova, kde jsme soupeři nahrávali do vyložených šancí a ten toho s chutí využíval a deklasoval nás rozdílem třídy 4:22. To už bylo opravdu hodně, proto si s hráči promluvil trenér, který se snažil děti motivovat, vysvětlil jim, že nejsme na školním výletě, ale reprezentujeme naši školu a pokud chceme, aby měla dobré jméno, tak musíme předvádět jiné, lepší výkony. To si děti vzaly k srdci a poslední utkání, které jsme sice také prohráli a to v poměru 11:15, bojovaly a celé utkání bylo vyrovnané, kdy se vedení střídalo na obou stranách. Z přemíry snahy a touhy po vítězství děti začaly dělat v posledních 2 minutách laciné chyby, které opět soupeř využil. I přes prohry v tomto utkání jsme mohli být spokojeni a přece jen nám poslední utkání zvedlo náladu a dobrý pocit z předvedené hry nás mohl hřát na srdíčku.

Sestava a branky: Kräuterová Teraza 10, Zgabaj Matěj 9, Dvořák František 5, Melicharová Nikol 2, Nykl Matěj 1, Sťáhlová Gábina 0, Gazdíková Vendula 0, Horáčková Bára 0.

Výsledky mladších (1. – 3. tříd) naleznete zde:

V kategorii starších mini se zúčastnila tradičně družstva: ZŠ a MŠ Holečkova, ZŠ a MŠ Nemilany, ZŠ Nedvědova, ZŠ Komenium Olomouc, ZŠ Nedvědova a ZŠ a MŠ Horka nad Moravou. Náš tým starších mini je už ostřílený a zkušený tým, který umí udržet soustředění v průběh celého turnaje. Nejinak tomu bylo i tentokrát První dvě utkání jsme pod taktovkou taktéž zkušeného trenéra pana Milana Vykydala, zvítězili a to když jsme porazili ZŠ Nedvědova 20:12 a ZŠ Nemilany 15:9. Třetí utkání nám, ale vůbec nevyšlo a v tomto jsme podlehli ZŠ Holečkova 8:22. Poslední utkání bylo vyrovnané, ale rozhodlo štěstí, které se přiklonilo vice na stranu ZŠ Komenium, které zvítězilo 14:17.

Sestava a branky: Spurný Filip 26, Vykydalová Radka 16, Dvorský Tomáš 12, Tománková Vendula 2, Němec Matej 1, Stračíková Jaroslava 0, Čapková Tereza 0.

Výsledky starších (4. – 5. tříd) naleznete zde:

Fotografie z obou turnajů naleznete zde:

Další úspěch v Coca-Cola cupu

27.5.2013

V pondělí 27.5. se naše fotbalové družstvo vydalo do Boskovic na 3.kolo celostátní soutěže škol.

Už naše účast v tomto kole znamenala obrovský úspěch, neboť v celé soutěži zústalo již jen 32 týmů ( posledních 8 skupin po 4 týmech ), z nichž jen vítěz postupoval do finálového turnaje v Praze. Naši chlapci postoupili souboje s týmy sportovních tříd, které byly většinou složeny pouze s „deváťáků a osmáků“, zatímco my jsme měli v sestavě i žáky sedmé a šesté třídy. Přesto podali výborný výkon a vlastně jsme byli jediný bod v posledním utkání od postupu do finálového turnaje. Porazili jsme favorizované domácí Boskovice 1:0 brankou Lukáše Zapletala a Mohelnici také 1:0 krásnou brankou Tomáše Vybírala. V posledním utkání již nezbývalo mnoho sil a prohráli jsme s celkovým vítězem z Javorníka 0:2 . ( Zejména v tomto utkání se velice projevila absence zraněného Milana Štajgra ). Od letoška už vědí po celé Moravě, kde je fotbalová Horka nad Moravou. O úspěch se zasloužili : Dominik Zapletal, Milan Štajgr, Marek Rigo, Martin Beránek, Tomáš Vybíral, Lukáš Zapletal, Lukáš Rigo, Petr Vodáček, Michal Kučera, Dan Revenco, Jan Machar, Adam Boyko, Petr Mládek, Adrian Revenco, Roman Křupka.

Soutěž mladých zdravotníků

16.5.2013

Ve čtvrtek 16. května proběhla soutěže Hlídek mladých zdravotníků. Naši školu reprezentovala hlídka mladých zdravotníků z 5.A. Na tuto soutěž se připravovali poctivě celý školní rok. Každý pátek ve 13 hodin vzali obvazy a ošetřovali zlomeniny, odřeniny i popáleniny jako by byly skutečné. Nesnažili se zbytečně. Na soutěži prokázali velmi dobré teoretické i praktické vědomosti a první místo jim uniklo o pouhé 2 body. Za druhé místo v okresním kole si zaslouží velké uznání.

S. Pavlíková

Zdravotní soutěž

Česko se hýbe v školách plných zdraví

11.5.2013

V sobotu 11. května se kroužek aerobicu zůčastnil projektu Česko se hýbe. Tento projekt je zaměřen na zvýšení fyzické aktivity a smysluplného využití volného času dětí a mládeže.
Už od února jsme nacvičovaly skladbu s názvem Madagaskar. Pro skupinu 20 holek to byla první soutěž a také první zkušenost. Semifinálové kolo probíhalo v Ostravě, kde vždy 2 družstva z každé kategorie měla  možnost postoupit do finále do Prahy . Jely s náma i některé maminky, které nám velmi fandí a byly naší velkou podporou.
Děvčata velmi zabojovala a umístila se na krásném 3.místě.Je to velký úspěch a i když jsme nepostoupily máme velkou radost. Akce byla velmi příjemná, přátelská a už se těšíme na další.

za kroužek aerobicu,vychovatelka Jiřina Bačová

Aerobik

Okresní kolo Pythagoriády

7.5.2013

V úterý 7.5. se konalo na ZŠ Mozartova v Olomouci okresní kolo matematické soutěže – Pythagoriády, do kterého postoupili úspěšní řešitelé školního kola. Na naší škole to byli žáci 6.A Michal Šťastný, Martin Skoupil, Adam Boyko, Tomáš Machar a Petr Štancl. Petr na okresní kolo nejel, ale ostatní čtyři chlapci se nejen zúčastnili, ale Michal a Martin se zařadili i mezi úspěšné řešitele okresního kola. Všichni si zaslouží pochvalu za výbornou reprezentaci naší školy jak matematickým výkonem, tak svým chováním a vystupováním.

Richard Pavel