Výsledky soutěží

Novinářský kalamář

13.5.2017

12. 5. 2017 DHK Zora Olomouc – Novinářský kalamář (krajské kolo)
V pátek 12. 5. 2017 jsme se s žáky 5. -7. tříd ZŠ Horky nad Moravou zúčastnili krajského kola v Novinářském kalamáři, které pořádal Olomoucký krajský svaz házené v hale DHK Zora Olomouc. Krajského kola se zúčastnili postupující z kol regionálních a to ZŠ Holečkova Olomouc, ZŠ Kostelec na Hané a náš tým ZŠ Horky nad Moravou. Hrací čas byl stanoven na 2x 20 min. a hrací systém byl „každý s každým“. Los jsme měli těžký, protože jsme hráli první dvě utkání a mezi utkáními jsme měli pouze 10 minut přestávky. Když k tomu připočteme, že jsme měli pouze jednoho hráče na střídání a ostatní družstva po 3, museli jsme podat heroický výkon k tomu, abychom turnaj vyhráli a tím postoupili do národního finále.
Vstup do úvodního utkání s družstvem ZŠ Holečkova naznačoval, že celé utkání bude vyrovnané a z obou stran bojovné. To se potvrdilo i na poločasovém skóre 6:5 pro soupeře. Bohužel v druhém poločase jsme neměli přesnou střeleckou mušku a navíc nás trápila nepřesnost přihrávek a s tím spojené ztráty míčů. Druhý poločas soupeř vyhrál jednoznačným rozdílem 12:3 a celkově vyhrál 18:8. Škoda chyb v druhém poločase, které nás stály lepší výsledek.
Po desetiminutové přestávce nás čekal druhý neméně náročný soupeř ze ZŠ Kostelec na Hané. Soupeř od začátku tahal za delší konec a udržoval si mírné vedení o 1-2 branky. Z naší strany bylo na hráčích znát fyzické vyčerpání a do jisté míry s tím spojená psychická frustrace, která pramenila z toho, že kluci chtěli uhrát vítězství, ale ono pomyslné štěstíčko nám chybělo. Necelé čtyři minuty před koncem utkání vedl soupeř 14:12, proto jsme si vzali oddechový čas, abychom se nadechli na závěrečný nápor a zkusili prolomit střeleckou smůlu a v podstatě i jít proti osudu, který nám nepřál v obou utkáních. S hvizdem rozhodčího kluci vletěli na hřiště s odhodláním zápas zlomit a to se jim podařilo. Necelou půlminutu před koncem utkání jsme vsítili branku, kterou jsme strhli vedení na naši stranu a na kterou již soupeř v jeho posledním útoku nenašel odpověď. Po závěrečném hvizdu rozhodčích svítilo na světelné tabuli skóre 16:15 v náš prospěch.
Celkově jsme se umístili na 2., leč nepostupovém místě. Všem hráčům patří velký dík za perfektní reprezentaci ZŠ Horky nad Moravou.
Sestava a branky: Jenš Viktor 8, Zgabaj Matěj 8, Pečinka Vojtěch 4, Pečinka Matouš 3, Frkal Filip 1, Neumann Lukáš 1, Konrád David 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.

Fotky z akce najdete ZDE

Školní kolo Pythagoriády

6.2.2017

Ve středu 1.2. 2017 se na naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Této soutěže se zúčastnilo 63 vybraných žáků druhého stupně.

Mezi nejlepší řešitele patří:

v 6.ročníku

William D. Tihelka

Marie Vepřková

Michal Procházka

v  7.ročníku

Jasmína Suchánková

Matěj Zgabaj

v 8.ročníku

Patrik Marek

Lukáš Staňo

Okresní přebor škol v šachu

3.12.2016

Okresní přebor škol v šachu letos připadl na 16. listopadu. Naše škola vyslala do Olomouce celkem 9 šachistů, bojovalo se ve věkových kategoriích prvního a druhého stupně zvlášť.

Mladší žáci obsadili v konkurenci dalších škol solidní 3. místo. Nejvíce bodů týmu zajistil žák 4.M Martin Kůdela, který si za svůj výborný výkon odnesl také bronzovou medaili v kategorii jednotlivců.

Na start soutěže žáků druhého stupně se přihlásila pouze dvě družstva (Gymnázium Hejčín a my), proto se hrálo dohromady s týmy středoškoláků. Naši žáci získali zajímavé zkušenosti při partiích s hráči často o mnoho let staršími a ve své kategorii se umístili druzí za výběrem pořadatelského družstva z Hejčína.

Více informací a fotogalerii naleznete zde: http://ssok.chess.cz/zprava.php?id=1319

Martin Malenovský

Okresní kolo Pythagoriády

29.5.2016

Ve středu 25. 5. 2016 se konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, kam postoupili tři úspěšní řešitelé základního kola: Jasmínka Suchánková a Matěj Zgabaj ze 6.B a Patrik Marek ze sedmé třídy. Všichni tři si v konkurenci 155 řešitelů ze základních škol a gymnázií vedli dobře. Přestože se neumístili na nejvyšších pozicích, rozhodně jim patří dík za důstojnou reprezentaci naší školy. Milena Zapletalová

Pythagoriáda

19.4.2016

Další matematickou soutěží, kterou si vyzkoušeli žáci 6., 7. a 8. ročníku je Pythagoriáda.

Tentokrát si postup do okresního kola této soutěže „vypočítali“ pouze dva žáci ze 6. ročníku:

Jasmína Suchánková z 6.B vyřešila 13 příkladů z 15 a Matěj Zgabaj z 6.B byl úspěšný při řešení 10 příkladů.

Celkově se soutěže zúčastnilo 26 žáků 6. ročníku, 29 žáků 7.ročníku a 26 osmáků.

Všem účastníkům gratulujeme.

Milena Zapletalová