Školní psycholog

• koordinuje pedagogicko-psychologické poradenství ve škole
  • pracuje s celým systémem školy (vedení školy, pedagogický sbor, pedagogický konzultant, třídní kolektivy, jednotliví žáci a pedagogové, rodiče žáků) a spolupracuje s dalšími subjekty (Pedagogicko-psychologická poradna, Speciálně-pedagogická centra, praktičtí i odborní lékaři, Oddělení péče o rodinu a děti, Policie ČR, Středisko výchovné péče, volnočasová a nízkoprahová zařízení pro děti, školní psychologové z jiných v škol Olomouckém kraji atd.)
  • podílí se na sledování problémových projevů chování, pravidelně provádí analýzy a návrhy konkrétních opatření v péči o žáka
  • provádí kariérové poradenství a diagnostiku v souvislosti s profesní orientací žáků, se kterou doporučuje začít již v 8. třídě (viz nabídka kariérového poradenství)
  • provádí prevenci školní neúspěšnosti a edukační terapii, zjišťuje individuální předpoklady pro uplatňování a rozvíjení schopností a nadání žáků
  • pracuje se žáky s poruchami učení a chování
  • provádí krizovou intervenci a neodkladná psychologická vyšetření žáků
  • nabízí poradenské a terapeutické vedení při zvládání školních, rodinných či osobních nesnází žáků
  • poskytuje konzultační pomoc rodičům nebo jiný osobám odpovědným za výchovu
  • zprostředkovává odpovídající další odbornou péči žákům, rodičům či celým rodinám

Kontakt:

Mgr. Kateřina Lerchová Ph.D.
školní psycholožka

lerchova.poradna@gmail.com
tel.: 585 155 046

osobní: 777 749 276

7,30 – 14,00 14,00 – 16,30
PONDĚLÍ Konzultace s rodiči a žáky
ÚTERÝ Konzultace s rodiči a žáky
STŘEDA

Práce s třídními kolektivy

Jednání školy

ČTVRTEK Konzultace s rodiči a žáky

Odpolední klub pro žáky

Konzultace pro objednané rodiče

PÁTEK

Práce s žáky MŠ a konzultace s dětmi a rodiči MŠ

Sdělení, aktuality

Vážení rodiče,
v rámci profesního poradenství pro žáky 8. a 9. tříd si Vám dovoluji nabídnout odborné poradenské služby, které usnadní Vašemu dítěti rozhodování při výběru dalšího vzdělávání a volby budoucího povolání. Velkou výhodou je, že vše proběhne v naší škole na základě Vaší osobní žádosti.

Jedná se o následující odborné činnosti:

• profesní psychodiagnostiku;
  • zmapování a posouzení předpokladů pro další studium (zájmy, motivace, preference, očekávání, styly učení ..);
  • doporučení vhodného učebního či studijního oboru;
  • podpora a vedení v přípravě na přijímací zkoušky;
  • konzultace a poradenství v oblasti perspektivy jednotlivých oborů;
  • závěrečná konzultace s rodiči žáků.

Zkušenosti nám ukazují, že 8. třída je vhodná pro začátek práce na zodpovědné volbě budoucího povolání a nasměrování životní cesty žáků, se kterou právě pečlivá volba povolání úzce souvisí. Toto poradenství nabízíme v návaznosti na probírané téma volby povolání. Velkou výhodou je individuální přístup a dostatek času při provázení žáka sebepoznáním a hledáním jeho budoucího uplatnění.