Šachový oddíl

Okresní přebor škol v šachu

3.12.2016

Okresní přebor škol v šachu letos připadl na 16. listopadu. Naše škola vyslala do Olomouce celkem 9 šachistů, bojovalo se ve věkových kategoriích prvního a druhého stupně zvlášť.

Mladší žáci obsadili v konkurenci dalších škol solidní 3. místo. Nejvíce bodů týmu zajistil žák 4.M Martin Kůdela, který si za svůj výborný výkon odnesl také bronzovou medaili v kategorii jednotlivců.

Na start soutěže žáků druhého stupně se přihlásila pouze dvě družstva (Gymnázium Hejčín a my), proto se hrálo dohromady s týmy středoškoláků. Naši žáci získali zajímavé zkušenosti při partiích s hráči často o mnoho let staršími a ve své kategorii se umístili druzí za výběrem pořadatelského družstva z Hejčína.

Více informací a fotogalerii naleznete zde: http://ssok.chess.cz/zprava.php?id=1319

Martin Malenovský

Úspěch v Olomoucké šachové lize

20.10.2016

Říjnovou Olomouckou šachovou ligu vyhrál Adam Dokoupil

První letošní turnaj Olomoucké šachové ligy vyhrál náš žák Adam Dokoupil (8.A). Velmi slušně se umístili také další šachisté. Potěšující je i účast nováčků, kteří sbírali první soutěžní zkušenosti.

Článek o turnaji zde: http://ssok.chess.cz/zprava.php?id=1303

Martin Malenovský

Šachová kavárna

6.5.2016

Další kavárna pro rodiče a veřejnost, tentokrát šachová, proběhla v pátek 29. dubna ve výtvarné učebně. Návštěvníci měli možnost získat informace o práci dětí v šachových kroužcích a o činnosti oddílu ŠK ZŠ Horka nad Moravou. Samozřejmostí byly také mezigenerační partie účastníků kavárny.

Mgr. Martin Malenovský

Šachová kavárna

Úspěch šachistů

22.11.2015

Starší žáci nejlepší v okrese

Okresní přebor škol letos proběhl v pátek 13. listopadu na olomouckém Gymnáziu Hejčín. Naše škola měla zastoupení jak v kategorii 1. stupně (8 žáků), tak mezi druhostupňovými (4 hráči).

V kategorii mladších žáků se nejlépe dařilo již zkušeným hráčům Michaelu Černému z 5.M (skončil 9. v konkurenci 45 účastníků) a Tomáši Dvořákovi (5.A, skončil na 11. místě). Velmi slušný výkon předvedli Adam Jašek (4.M) a Martin Kůdela (3.M), oba dokázali ze sedmi partií čtyři vyhrát. Poslední dva jmenovaní budou mít navíc možnost ve stejné kategorii startovat i příští rok, takže se dá očekávat další zlepšování, pokud jim vydrží tréninkové nadšení. Nové šachové zkušenosti získali Jakub Kačmár, Darja Jašková (oba 5.M), Štěpán Lerch (3.M) a Aleš Didi (4.A). V pořadí škol Horka obsadila mezi mladšími žáky 4. místo.

V kategorii starších žáků nás reprezentovalo kvarteto šachistů ze 7.A. Suverénním výkonem prosvištěl sedmi koly Lukáš Staňo, který nenašel přemožitele. Výborně se dařilo také Adamu Dokoupilovi (skončil třetí po čtyřech výhrách, dvou remízách a jedné prohře). Neztratili se ani Víťa Švarc (4 body ze 7) a Prokop Spurný (3,5 bodu ze 7). Vzhledem ke kvalitnímu výkonu celé čtveřice družstvo s přehledem obsadilo 1. místo v konkurenci ostatních škol a může se těšit na lednové krajské kolo!

Přebor ZŠ Horka nad Moravou v šachu

12.5.2015

Přebor ZŠ Horka nad Moravou v šachu

Kdy : v pátek 22.5. 2015 ve 14,00 hod