Akce 2015/2016

Projektový den ve 3.A

9.5.2016

3. 5. 2016 jsme vyrazili v rámci PD poznávat okolní vesnice. Na nás třeťáky připadl Chomoutov. Poznávali jsme místní památky a u jezera jsme pozorovali ptáky a vodní život. Dnes už víme, co znamená slovo LITORÁL.
Víte to také?                                                                       Za žáky 3.A S.Pavlíková

PD Místo, kde žijeme ve 3.A

Šachová kavárna

6.5.2016

Další kavárna pro rodiče a veřejnost, tentokrát šachová, proběhla v pátek 29. dubna ve výtvarné učebně. Návštěvníci měli možnost získat informace o práci dětí v šachových kroužcích a o činnosti oddílu ŠK ZŠ Horka nad Moravou. Samozřejmostí byly také mezigenerační partie účastníků kavárny.

Mgr. Martin Malenovský

Šachová kavárna

Rodičovská kavárna s rodilým mluvčím

JARNÍ FLORA OLOMOUC 2016

1.5.2016

V pátek 22.4.2016 jsme navštívili se třídou 4.A výstaviště Flora v Olomouci. Důvodem bylo téma letošní jarní Flory – Karel IV.
I přesto, že jsme vyrazili hned ráno, u vchodu bylo už spoustu dalších návštěvníků. Prohlídku jsem zahájili v hlavním pavilonu, kde jsme viděli například trůn Karla IV nebo korunovační klenoty. Poté jsme vyrazili na obhlídku parku, nákupy a relaxaci u čarodějnické chaloupky.

20160422_103124

Botanické okénko 3.A

1.5.2016

Tak je tu zase jaro. Třeťáci vyrazili na pozorování bylin v Litovelském Pomoraví. Tentokrát se zaměřili na stonky a květy rostlin. Počasí přálo a děti měly o pozorování přírody velký zájem, což je vidět i na fotografiích. S. Pavlíková a O. Šnevajs