Akce 2014/2015

Škola v přírodě na Valašsku

25.6.2015

Škola v přírodě na Valašsku

Žáci třetí třídy jeli na školu v přírodě kombinovanou dopravou – vlakem i autobusem. Čekalo je několik přestupů, ale zdárně dorazili na horskou chatu v Karolince. Prvňáčči a druháčci jeli do školy v přírodě objednaným autobusem. První den jsme vybalili zavazadla, naobědvali se a společně vyrazili na Soláň a horskou chatu Čarták.

V úterý přijel pan Bojda z Hnutí duha a vyprávěl dětem o beskydských šelmách. Děti si odlily ze sádry stopu rysa a potiskly si stopami trička. Odpoledne jsme se po žluté značce vydali oklikou k chatě Lúka.

Ve středu si prvňáčci s polovinou druháčků prohlédli dostihové koně pana Holčáka ve Velkých Karlovicích, odpoledne si děti zaplavaly v bazénu a prohřály se v sauně. Třetí třída s polovinou žáků druhé třídy v průběhu dne podnikla dvě delší túry – na zvonici na Soláň přes Hlubokou, Kopencovou a na Čarták. Večer všechny děti čekala venkovní diskotéka a stezka odvahy lesem.

Ve čtvrtek jsme šlapali do sklárny v Karolince, kde se zdobí skleničky leptáním. Odpoledne se děti zabavily sedmibojem a večer patřil táboráku s opékáním špekáčků.

V pátek ráno si prvňáčci a druháčci v Rožnově pod Radhoštěm prohlédli Dřevěné městečko. Nakonec si děti mohly vybrat, jestli si chtějí na památku odvézt turistickou známku nebo Štramberské uši. Třeťáčci cestovali domů vlakem. Po cestě navštívili Zbrašovské argonitové jeskyně v Teplicích nad Bečvou, kde si mohli koupit kamínky nebo horoskopy.

Počasí nám vyšlo, děti si užily turistiky a her. Všichni se ve zdraví vrátili domů se spoustou zážitků.

Daniela Hrnková, Lea Höchsmannová a Hana Nováková

Pozvánka na žákovskou prezentaci fotografií z Londýna

30.5.2015

Třídy 8. a 9. A se v termínu od 10.5. do 16.5. účastnily vzdělávacího zájezdu za historickými památkami Anglie. Nyní si můžete přijít poslechnout průběh celého zájezdu od samotných žáků.

Kdy? v pondělí 8. června od 16:00 do cca 17:30

Kde? ve venkovní učebně základní školy v Horce nad Moravou

Zde ke stažení celá Pozvánka

Run and Help projekt

24.5.2015

Naše škola se připojila k charitativnímu projektu Run and Help, který zajímavou formou propojuje sportování a pomoc zdravotně postiženým. Nejednalo se o závod, vítězi byli všichni. Běželo se 13. 4. 2015. Děti a učitelé prožili společný zážitek a strávili hodinu na čerstvém vzduchu. Celkem se uběhlo 636 km a vybralo 20 000 Kč, kterými jsme přispěli Jakubovi na sportovní vozíček. Těšíme se na další ročník.

Jakub

Anglie

22.5.2015

Zájezd do Anglie

V neděli 10.5. se naše 8. a 9. třída společně s nemilanskou školou vydali na týdenní návštěvu Londýna.

První den v Anglii jsme navštívili centrum Londýna, London Eye, Downing street, Houses of Parliament, Big Ben, Trafalgar square, St. James’s Park, Covent Garden a na konci dlouhého dne jsme byli rozděleni do rodin.

Druhý den jsme se vydali na celodenní výlet do Canterbury a Leeds Castlu – nejkrásnější hrad na světě.

Třetí den byla na programu nejstarší prehistorická památka Stonehenge. Následovala katedrála v Salisbury a Winchesteru s Great Hall a replikou Kulatého stolu krále Artuše.

Celý čtvrtý den propršel, ale vůbec nám to nevadilo. Navštívili jsme město Oxford a v něm High Street, Magdalene College – nejkrásnější kolej, královské město Windsor s nejkratší ulicí a letním sídlem královny Alžběty II..

Pátý den proběhla návštěva Hyde Parku se Speaker’s Corner a čekaly na nás nákupy na Oxford Street (Primark, Poundland). Poté jsme se vydali lodí k Toweru kolem Tower Bridge.

Na konci tohoto dne jsme se vydali na zpáteční cestu do ČR.

Celý zájezd nám zpříjemňovali páni řidiči a krásné počasí.

Byl to obrovský zážitek a všichni jsme si ho pořádně užili.

Martin Němec, VIII.A

Anglie

Pozdrav z Londýna

14.5.2015