Školní výjezdy 2012/2013

Výjezdové semináře – září 2012

Výjezdové semináře naplňují průřezová témata (PT OSSV – Osobnostní a sociální výchova) Školního vzdělávacího programu. Jsou zaměřeny na stmelování kolektivu, upevňování vzájemných vztahů mezi žáky a spolupráci.

9. třídy Ochoz u Konice

6.9.2012

Nezapomenutelné zážitky deváťáků:

super noční hry, Ivčino rozbité koleno, útok myši na tatranku, ranní rozcvička s Alešem, paní učitelka jako kuchařka, večerní pokec na pokojích, adrenalinové aktivity, zjištění, co je skutečně potřebné k přežití.

9. třída

8. třída Hraběšice

5.9.2012

Dne 5.9. 2012 jsme odjeli do Hraběšic kousek od Šumperka. Tentokrát s námI jel pan učitel Richard Pavel místo pana učitele Jiřího Vymětala. Byli jsme ubytovaní v chatě. Měli jsme spoustu aktivit, u kterých jsme se něco naučili. Nechyběla ani noční hra a u této hry se spousta děti málem přizabilo. Všichni jsem si užili spoustu legrace. 🙂

Kristýna Stehlíčková.

8. třída

7. třída Radíkov

4.9.2012

Sedmáci tento školní rok putovali do Austrálie, kde se dozvídali o životě domorodců a hledali, v čem se od nich mohou poučit.  Poselství od protinožců jim nabídlo poznávání sebe, spolužáků, učili se komunikaci, spolupráci, naslouchání. Nejvíce se jim líbila orientace v noční buši a výroba hudebních nástrojů.

7. třída

6. třída Protivanov

3.9.2012

Rekreační středisko v Protivanově, umístěné v krásné krajině Drahanské vrchoviny, se na tři dny stalo domovem žáků šesté třídy. Pobyt se nesl v duchu hledání fantazie a objevování přírodních sil, které nás obklopují, i těch, jež jsou ukryty přímo v nás samých. Žáci měli možnost zjistit, ke kterému z přírodních živlů (oheň, voda, země, vzduch) mají nejblíže. Podle toho se rozdělili do skupin a společnými silami stavěli brány živlů, jimiž by se dostali do světa fantazie, na který kvůli povinnostem všedních dnů tak často zapomínáme. Věříme, že každý si svou cestu našel.

Mgr. Martin Malenovský

6. třída

5. třídy Protivanov

2.9.2012

Cílem výjezdu v Protivanově bylo, abychom si neubližovali, aby jsme se seznámili a také jsme se učili být spolu, přátelit se. K. Szturcová

Výjezd byl úžasný, skamarádili jsme se. E. Slimařík

Na výjezdu jsme se seznámili, učili se dodržovat pravidla a hlavně si pomáhat a naslouchat si. A. Weiserová

5. třída