Akce školy

Run and Help pro Filipa

10.6.2018

V pátek 25. května proběhl v areálu Sluňákova čtvrtý ročník charitativní akce RUN AND HELP. I letos děti a učitelé běhali s úsměvem a dobrou náladou pro Filipa ze 3. A. Velký úspěch měla děvčata z týmu Pohyb do škol, která se společně s Jiřinkou Skřivánkovou postarala o zahřátí a protažení účastníků před během. Také díky tomu se nám podařilo naběhat neuvěřitelných 800 kilometrů. Perníček nazdobený písmenem F byl tak pro všechny účastníky zaslouženou odměnou. Vybranou čátku 22 000,-Kč škola odešle na účet Konta Bariéry a symbolický šek opět předá Filipovi a jeho rodičům na zahradní slavnosti 29. června 2018.

Všem děkujeme za účast a finanční příspěvky.

Marta Švehlová

Run and Help

Týden čtení dětem

10.6.2018

V týdnu od 4.6.do 8.6. se Horecká škola a knihovna zapojila do

8. ročníku Týden čtení dětem

Víte, že třeba prvňáčci mají s osmáky společné při čtení to, že při čtení mají klid, je to zábava a baví je, když se začtou a utečou do fantazijního světa? A že naopak starší děti už neocení ilustrace, zatímco děti na prvním stupni obrázky v knížkách milují?

Tak to vše si navzájem posdílely při společném čtení na naší škole žáci z druhého stupně s těmi na prvním. A že se jim to líbilo, dokazují dopisy třeba druháčků, kteří ocenili své starší spolučtenáře.

Nejvíce se ale líbilo čtení dětem v MŠ, kam za nimi přišli žáci devátého ročníků. Ti zase na svých malých posluchačích ocenili, jak děti projevovaly o knížku zájem a ještě by si to chtěly zopakovat.

A pak že sbližuje jen hudba.

Děti z celé školy při sdíleném čtení předvídaly, zkoušely najít společné rysy hrdinů svých knížek a třeba taky najít nějaký dárek, který by svému hrdinovi mohli dát, který by se mu hodil. Jedním z navržených dárků byli i hodní rodiče. Ti se bohužel nedají zabalit do krabice, ale za pokus by to stálo.

Zkrátka se četlo a četlo nejenom deset minut, ale celé hodiny.

A naši nejmenší školáci byli v Horecké knihovně pasování na čtenáře.

Rodiče, si mohli číst s dětmi na čtenářské kavárně kroužku Čtenář a samozřejmě doma před spaním. Protože takovou pohádku od maminky nebo od tatínka nemůže žádná hra na počítači nahradit.

Myslím, že Týden čtení dětem se povedl, všichni jsme si ho užili a stihli přečít hodně stránek knih.

Týden čtení dětem

Celé Česko čte dětem 2.A

6.6.2018

Této akce se naše třída zúčastnila již podruhé. Děti se sešly s dětmi z 8. třídy a společně přemýšlely o knihách a  učily se jak si správně vybrat knihu ke čtení. Knihy děti prozkoumaly z mnoha stran, společně se začetly do poutavých příběhů a vytvořily vizitky přečtených knih. V závěrečné reflexi se podělily o zážitky, na které budou dlouho vzpomínat. V příjemné atmosféře děti opět prokázaly, že vrstevnické učení obohatí malé i velké školáky.

Celé Česko čte dětem

Ukliďme Česko

8.4.2018

V pátek 6.dubna se naše škola zapojila do celostátní akce „Ukliďme Česko“. Žáci se vydali ve 20-25 členných skupinách pod vedením vždy dvou učitelů po předem určených sedmi trasách sbírat odpad a uklízet obce Horku nad Moravou, Křelov, Skrbeň, část Olomouce- Chomoutov a jejich okolí. Díky příhlášení školy k projektu „Ukliďme Česko“ dostali všichni pracovní rukavice a pytle na odpad. Třídili jsme plasty zvlášť a směsný odpad zvlášť. Nasbíraný odpad v pytlích nechali skupiny na předem dohodnutých místech s Obecními úřady jmenovaných obcí, které se pak postaraly o jejich odvoz. K našemu dobrému pocitu přispělo i ideální počasí a fakt, že nedošlo k žádnému zranění. Díky patří všem žákům, kteří se zúčastnili a příští rok určitě zase rádi pomůžeme.

Richard Pavel

RODIČOVSKÁ KAVÁRNA SEZNAM SE BEZPEČNĚ S KYBERPROSTOREM

3.4.2018

KDY: 18.4.2018 16,00 – 17,30

KDE: ZŠ HORKA n/Mor. PAVILON A dole, třída 7.B

PRO RODIČE ŽÁKŮ PRVNÍHO STUPNĚ

Vážení rodiče,

dovolte mi pozvat Vás na kavárnu, která bude speciálně pro vás, pro rodiče dětí prvního stupně.

V dnešní době naše děti již od malička zanechávají na internetu svou stopu, o které ani neví. Navíc dnes ani netušíme, jak tyto informace budou použity či zneužity v budoucnu.

Pojdmě společně diskutovat o tom, kdy dětěm dát – nedát mobilní telefon, počítač a tablet. Jak správně nastavit pravidla pro malé děti, aby se staly zodpovědnými uživately a nezneužívaly přístup na internet. Kdy se zábava mění v závislost. Jak zabezpečit počítač proti nechtěným obsahům, k čemu slouží rodičovská kontrola mobilních telefonů a další aktuální témata.

Vaše děti budou s těmito tématy seznámeni v rámci programu „Seznam se bezpečně“ v průběhu dubna a května, který jsem pro vaše děti připravila.

I z toho důvodu bych se chtěla setkat s vámi s rodiči, protože jedině ve spolupráci s rodinou si žáci osvojují správné návyky používání chytrých zařízení a vztah k médiím.

Těším se na setkání s Vámi, se zodpovědnými rodiči

Kateřina Lerchová – školní psycholožka