Akce školy

Ukliďme Česko

8.4.2018

V pátek 6.dubna se naše škola zapojila do celostátní akce „Ukliďme Česko“. Žáci se vydali ve 20-25 členných skupinách pod vedením vždy dvou učitelů po předem určených sedmi trasách sbírat odpad a uklízet obce Horku nad Moravou, Křelov, Skrbeň, část Olomouce- Chomoutov a jejich okolí. Díky příhlášení školy k projektu „Ukliďme Česko“ dostali všichni pracovní rukavice a pytle na odpad. Třídili jsme plasty zvlášť a směsný odpad zvlášť. Nasbíraný odpad v pytlích nechali skupiny na předem dohodnutých místech s Obecními úřady jmenovaných obcí, které se pak postaraly o jejich odvoz. K našemu dobrému pocitu přispělo i ideální počasí a fakt, že nedošlo k žádnému zranění. Díky patří všem žákům, kteří se zúčastnili a příští rok určitě zase rádi pomůžeme.

Richard Pavel

RODIČOVSKÁ KAVÁRNA SEZNAM SE BEZPEČNĚ S KYBERPROSTOREM

3.4.2018

KDY: 18.4.2018 16,00 – 17,30

KDE: ZŠ HORKA n/Mor. PAVILON A dole, třída 7.B

PRO RODIČE ŽÁKŮ PRVNÍHO STUPNĚ

Vážení rodiče,

dovolte mi pozvat Vás na kavárnu, která bude speciálně pro vás, pro rodiče dětí prvního stupně.

V dnešní době naše děti již od malička zanechávají na internetu svou stopu, o které ani neví. Navíc dnes ani netušíme, jak tyto informace budou použity či zneužity v budoucnu.

Pojdmě společně diskutovat o tom, kdy dětěm dát – nedát mobilní telefon, počítač a tablet. Jak správně nastavit pravidla pro malé děti, aby se staly zodpovědnými uživately a nezneužívaly přístup na internet. Kdy se zábava mění v závislost. Jak zabezpečit počítač proti nechtěným obsahům, k čemu slouží rodičovská kontrola mobilních telefonů a další aktuální témata.

Vaše děti budou s těmito tématy seznámeni v rámci programu „Seznam se bezpečně“ v průběhu dubna a května, který jsem pro vaše děti připravila.

I z toho důvodu bych se chtěla setkat s vámi s rodiči, protože jedině ve spolupráci s rodinou si žáci osvojují správné návyky používání chytrých zařízení a vztah k médiím.

Těším se na setkání s Vámi, se zodpovědnými rodiči

Kateřina Lerchová – školní psycholožka

Vítání jara

3.4.2018

První jarní den, který letos připadl na 20. března, se děti z 2. a 3.M vypravily k řece rozloučit se s Morenou a zpěvem a halekačkami přivítat jaro.

Vítání jara

Jarní dílny ve školní družině

25.3.2018

První jarní den jsme ve školní družině přivítali pracovně:). V rukodělných dílnách si děti i rodiče vyráběli velikonoční a jarní výrobky a dekorace. Pohodová nálada, pracovní nasazení a velký počet zájemců, nás ujišťuje, že tato tradiční akce má pro nás všechny společně smysl. Děkujeme!
Miluše Žitníková a vychovatelky ŠD

Jarní dílny

Německý jazyk na naší škole

18.2.2018

S novou paní učitelkou němčiny Márií Kosmalyovou do naší školy přišly i nové nápady a příležitosti pro žáky. V listopadu tři dívky z osmého ročníku obsadily první místa v soutěži o nejvtipnější německý text. Ocenění si přebraly přímo na Slezské univerzitě, která soutěž vyhlásila. V lednu připravila paní učitelka školní kolo soutěže „Bucherwurm – Knihomol“. Tuto soutěž vyhlašuje Goethe Institut a v Olomouci pořádá Německá knihovna. Soutěž je určena provšechny žáky ZŠ a SŠ, kteři se učí německy. Úlohou účastníků bylo přečíst v němčině krátkou pohádku „O červené řepě“ s co nejpřesnější německou výslovností a výrazným přednesem.

Na naší škole se přihlásilo devět žáků.

Trojčlenná porota ocenila jak výkony, tak přednes a výslovnost hlavně žáků sedmých tříd, kteří se učí němčinu teprve půl roku. Všichni žáci podali skvělý výkon, za který jim patří obdiv.

Do finálního kola v březnu v Olomouci postupuje jedna žákyně sedmé třídy.

Na všech žácích bylo vidět, že si soutěž užili a hlavně to, že je jazyk baví.

Děkujeme paní učitelce Kosmalyové, že vede žáky k tomu, aby německý jazyk neviděli jako náročný, gramaticky přesný jazyk, který musí biflovat, ale aby měli z jazyka radost a učili se ho hrou. Myslím si, že se jí to nadmíru daří a že žáci na naší škole mají němčinu rádi.

Kateřina Lerchová, školní psycholožka