Akce školy

Jóga s rodiči

24.6.2018

Dne 12..června se konala ukázková hodina dětské jógy pro rodiče a děti. Rodiče měli možnost si spolu s dětmi vyzkoušet různé pozice dětské jógy a zhlédnout co už děti z dětské jógy umí. Hodina probíhala na téma ” RADOST “. Děti byly nadšené a s radostí rodičům ukazovaly co už se naučily. Na programu byly nejen jógové pozice , ale i tanec, masáž a závěrečná relaxace. Rodiče se s úsměvem zapojili do všech aktivit a přivítali uvolnění po pracovním dni. Příjemně naladěni a s radostným úsměvem odcházeli domů

vychovatelka Jiřinka Skřivánková

Joga s rodiči

Akce kroužku Děti na startu

24.6.2018

Ve čtvrtek 7.6.2018 měli rodiče možnost navštívit kroužek “ Děti na startu “ Pro rodiče a děti jsme měly připravené hry na spolupráci pod názvem – JSEM TÝMOVÝ HRÁČ – Program byl plný pohyb. her a nechybělo ani protažení. Rodiče se nechali strhnout a zapojili se do všech sportovních aktivit. I přes velké vedro jsme vše zvládli a společnou fotkou jsme ukončili činnost kroužku v tomto školním roce.

vychovatelka Jiřinka Skřivánková

Děti na startu

Run and Help pro Filipa

10.6.2018

V pátek 25. května proběhl v areálu Sluňákova čtvrtý ročník charitativní akce RUN AND HELP. I letos děti a učitelé běhali s úsměvem a dobrou náladou pro Filipa ze 3. A. Velký úspěch měla děvčata z týmu Pohyb do škol, která se společně s Jiřinkou Skřivánkovou postarala o zahřátí a protažení účastníků před během. Také díky tomu se nám podařilo naběhat neuvěřitelných 800 kilometrů. Perníček nazdobený písmenem F byl tak pro všechny účastníky zaslouženou odměnou. Vybranou čátku 22 000,-Kč škola odešle na účet Konta Bariéry a symbolický šek opět předá Filipovi a jeho rodičům na zahradní slavnosti 29. června 2018.

Všem děkujeme za účast a finanční příspěvky.

Marta Švehlová

Run and Help

Týden čtení dětem

10.6.2018

V týdnu od 4.6.do 8.6. se Horecká škola a knihovna zapojila do

8. ročníku Týden čtení dětem

Víte, že třeba prvňáčci mají s osmáky společné při čtení to, že při čtení mají klid, je to zábava a baví je, když se začtou a utečou do fantazijního světa? A že naopak starší děti už neocení ilustrace, zatímco děti na prvním stupni obrázky v knížkách milují?

Tak to vše si navzájem posdílely při společném čtení na naší škole žáci z druhého stupně s těmi na prvním. A že se jim to líbilo, dokazují dopisy třeba druháčků, kteří ocenili své starší spolučtenáře.

Nejvíce se ale líbilo čtení dětem v MŠ, kam za nimi přišli žáci devátého ročníků. Ti zase na svých malých posluchačích ocenili, jak děti projevovaly o knížku zájem a ještě by si to chtěly zopakovat.

A pak že sbližuje jen hudba.

Děti z celé školy při sdíleném čtení předvídaly, zkoušely najít společné rysy hrdinů svých knížek a třeba taky najít nějaký dárek, který by svému hrdinovi mohli dát, který by se mu hodil. Jedním z navržených dárků byli i hodní rodiče. Ti se bohužel nedají zabalit do krabice, ale za pokus by to stálo.

Zkrátka se četlo a četlo nejenom deset minut, ale celé hodiny.

A naši nejmenší školáci byli v Horecké knihovně pasování na čtenáře.

Rodiče, si mohli číst s dětmi na čtenářské kavárně kroužku Čtenář a samozřejmě doma před spaním. Protože takovou pohádku od maminky nebo od tatínka nemůže žádná hra na počítači nahradit.

Myslím, že Týden čtení dětem se povedl, všichni jsme si ho užili a stihli přečít hodně stránek knih.

Týden čtení dětem

Celé Česko čte dětem 2.A

6.6.2018

Této akce se naše třída zúčastnila již podruhé. Děti se sešly s dětmi z 8. třídy a společně přemýšlely o knihách a  učily se jak si správně vybrat knihu ke čtení. Knihy děti prozkoumaly z mnoha stran, společně se začetly do poutavých příběhů a vytvořily vizitky přečtených knih. V závěrečné reflexi se podělily o zážitky, na které budou dlouho vzpomínat. V příjemné atmosféře děti opět prokázaly, že vrstevnické učení obohatí malé i velké školáky.

Celé Česko čte dětem