Návštěva na Střední škole polytechnické

Žáci 6. A navštívili Střední školu polytechnickou v Olomouci. Cílem návštěvy je podpora polytechnického vzdělávání. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem ve stolářské dílně a v malířské dílně malovali obraz na stěnu dle vlastního návrhu.  Ve všech dílnách pracovali pod vedením mistrů odborného výcviku a přidělených studentu SŠ.

Nejvíce se nám líbila stolářská dílna, kde jsme jako první vyzkoušeli novinku (stojánek na mobil), kterou nám připravila mistrová odborného výcviku. Kluci ze stolářské dílny se o nás zajímali, pomáhali nám a normálně se s námi bavili. V dílnách se nám moc líbila aktivita, kde jsme si mohli vyrobit stojánky na mobil a pomalovat si je akvarelem nebo si do něj vypálit pájecím perem obrázek podle šablony, případně to nakombinovat.
Moc jsme si to tam užili a rádi bychom se tam ještě jednou podívali a doufáme, že nás v sedmé třídě potká štěstí.
A budoucí šesté třídě přejeme, ať si to tam také užijí.

Terka, Honza a Terka