Týden čtení dětem

V týdnu od 4.6.do 8.6. se Horecká škola a knihovna zapojila do

8. ročníku Týden čtení dětem

Víte, že třeba prvňáčci mají s osmáky společné při čtení to, že při čtení mají klid, je to zábava a baví je, když se začtou a utečou do fantazijního světa? A že naopak starší děti už neocení ilustrace, zatímco děti na prvním stupni obrázky v knížkách milují?

Tak to vše si navzájem posdílely při společném čtení na naší škole žáci z druhého stupně s těmi na prvním. A že se jim to líbilo, dokazují dopisy třeba druháčků, kteří ocenili své starší spolučtenáře.

Nejvíce se ale líbilo čtení dětem v MŠ, kam za nimi přišli žáci devátého ročníků. Ti zase na svých malých posluchačích ocenili, jak děti projevovaly o knížku zájem a ještě by si to chtěly zopakovat.

A pak že sbližuje jen hudba.

Děti z celé školy při sdíleném čtení předvídaly, zkoušely najít společné rysy hrdinů svých knížek a třeba taky najít nějaký dárek, který by svému hrdinovi mohli dát, který by se mu hodil. Jedním z navržených dárků byli i hodní rodiče. Ti se bohužel nedají zabalit do krabice, ale za pokus by to stálo.

Zkrátka se četlo a četlo nejenom deset minut, ale celé hodiny.

A naši nejmenší školáci byli v Horecké knihovně pasování na čtenáře.

Rodiče, si mohli číst s dětmi na čtenářské kavárně kroužku Čtenář a samozřejmě doma před spaním. Protože takovou pohádku od maminky nebo od tatínka nemůže žádná hra na počítači nahradit.

Myslím, že Týden čtení dětem se povedl, všichni jsme si ho užili a stihli přečít hodně stránek knih.

Týden čtení dětem